ورود به حسابثبت نام

خرید دوج کوین | قیمت دوج کوین لحظه ای | فروش DOGE

لوگودوج‌کوین0.02%6,272.936
حجم کل بازار
15,548,050,074.067
حجم معامله 24
466,721,055
تسلط به بازار (دامیننس)
0.7307%
ارز در گردش
145,089,346,383.705
مشاهده تحلیل دوج‌کوین
پایین‌ترین قیمت خرید
-
بالاترین قیمت
-
24 ساعت
1 هفته
1 ماه
1 سال
مجموع ارز در دسترس
145,089,346,383.705
حداکثر ارز قابل عرضه
-
شروع معامله
محاسبه قیمت
خرید دوج کوین | قیمت دوج کوین لحظه ای | فروش DOGE

دوج کوین (Dogecoin) با نماد اختصاری DOGE ارز دیجیتالی همتابه‌همتا و منبع‌باز است که ابتدا به‌عنوان یک میم‌کوین و بر اساس شوخی راه‌اندازی شد. بااین‌حال، این ارز دیجیتال به‌سرعت مورد استقبال گسترده قرار گرفت و نه‌تنها به بهترین میم کوین، بلکه به یکی از ارزهای سرشناس دنیا تبدیل شد. ازاین‌رو، بسیاری از سرمایه‌گذاران به خرید دوج کوین اقدام کرده‌اند.

دوج کوین حامیان زیادی دارد و در شبکه‌های اجتماعی نیز به‌عنوان ابزاری برای انتقال ارزش استفاده می‌شود. امروزه، بسیاری از افراد به سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Dogecoin) با نماد اختصاری DOGE یک ارز دیجیتال منبع‌باز محسوب می‌شود که برای ارسال و دریافت پرداخت‌های الکترونیکی توسعه یافته است. ارز دیجیتال دوج کوین در سال 2013، توسط دو مهندس سرشناس نرم‌افزار ایجاد شد و بر روی پرداخت‌های فوری رمزنگاری‌شده، بدون نیاز به نظارت شخص ثالث، تمرکز کرد.

ایده راه‌اندازی ارز دیجیتال دوج کوین توسط یکی از بنیان‌گذاران این پروژه مطرح شد. او چنین ارزی را «ارز دیجیتال طنزآمیزی که شاید بازار بزرگ‌تری از بیت کوین داشته باشد» نامید. به‌این‌ترتیب، دوج کوین با یک هاردفورک از زنجیره «لاکی کوین» (Luckycoin) که امروزه وجود ندارد، منشعب شد. لاکی کوین هاردفورکی از زنجیره‌ی «لایت کوین» (Litecoin) بود.

ازاین‌طریق، ارز دیجیتال دوج کوین به‌عنوان یک joke coin مطرح شد. این ایده بسیار مورد پسند اهالی کریپتو قرار گرفت و افراد بسیار زیادی به خرید دوج کوین اقدام کردند. همچنین باید گفت که دوج کوین هیچ مدیرعاملی ندارد و عمدتاً توسط جامعه‌ی مشتاقش اداره می‌شود.

نماد یا علامت دوج کوین از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

نمایندگان و بنیان‌گذاران ارز دیجیتال دوج کوین از میم‌ها به‌عنوان ابزاری برای بازاریابی و هویت‌بخشی به برند این رمزارز استفاده می‌کنند. به‌طوری که نام و نماد دوج نیز از یک سگ ژاپنی با نژاد «شیبا اینو» (ShibaInu) گرفته شده است. نماد این ارز دیجیتال برگرفته از میم محبوب «دوج» است.

البته میمی که به‌عنوان لوگوی ارز دیجیتال دوج کوین به‌ کار رفته، ترسناک نیست. همچنین، این سگ درون دایره‌ای قرار گرفته که نشان‌دهنده‌ی ماهیت این نماد، به‌عنوان یک کوین است. علاوه‌بر آن، حرف "D" هم از دیگر نشانه‌های نماد این ارز دیجیتال است که به نام آن اشاره دارد.

قیمت دوج کوین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت لحظه ای دوج کوین بر اساس عرضه و تقاضای این ارز دیجیتال و میزان خرید و فروش آن تعیین می‌شود. بااین‌حال، اصلی‌ترین عامل تعیین‌کنده قیمت DOGE، جامعه‌ی قدرتمند این ارز دیجیتال است. همچنین، حامیان پروژه و رویکرد منحصربه‌فردی که ارز دیجیتال دوج کوین به‌عنوان ابزاری برای انتقال ارزش و وسیله‌ای برای پرداخت‎های فوری در پیش گرفته، روی نرخ دوج کوین اثرگذار هستند.

برخی از عوامل دیگری که بر قیمت دوج کوین تأثیر می‌گذارند، عبارت‌اند از:

 • تاییدیه‌ها: هرچه ارز دیجیتال دوج کوین توسط افراد مشهورتری تأیید شود، قیمت DOGE نیز افزایش می‌یابد. مثلاً زمانی که ایلان ماسک توییت کرد که دوج کوین جالب‌ترین ارز دیجیتال بازار است، نرخ لحظه ای دوج کوین دچار انفجار شد.
 • روندهای بازار: وضعیت کلی بازار کریپتو نیز روی قیمت دوج کوین اثر می‌گذارند. زمانی که بازار کریپتو روندی روبه‌رشد داشته باشد، قیمت تمام ارزهای سرشناس افزایش پیدا می‌کند.
 • کاربردها: پذیرش ارز دیجیتال دوج کوین به‌عنوان ابزار پرداخت در برنامه‌های مختلف هم روی قیمت DOGE اثر دارد. مثلاً درحال‌حاضر، شبکه‌های اجتماعی ایکس (توییتر) و ردیت این ارز دیجیتال را به‌عنوان وسیله‌ای برای پرداخت پذیرفته‌اند.

تاریخچه قیمت دوج کوین چگونه است؟

قیمت دوج کوین در دسامبر 2013، با 0.0004 دلار آغاز شد. این ارز دیجیتال سال 2014 را با قیمت 0.0015 دلار شروع کرد و در مارس همان سال به 0.0005 دلار بازگشت. قیمت DOGE تا آوریل 2017، در همین محدوده ماند؛ اما در ماه مه آن سال توانست به 0.0027 دلار برسد. قیمت لحظه ای دوج کوین تا آخر سال 2017 را در همین محدوده سپری کرد.

با آغاز سال 2018، قیمت دوج کوین به 0.009 دلار رسید. بااین‌حال، در ماه‌های بعد تا 0.005 دلار پایین آمد و تا آخر سال 2020 نتوانست به اوج قبلی خود بازگردد. با آغاز سال 2021، انفجار قیمت دوج کوین آغاز شد؛ به‌طوری که در ماه مارس، قیمت DOGE را در 0.05 دلار مشاهده می‌کنیم.

سپس، یک ماه بعد، قیمت دوج کوین به قیمت باورنکردنی 0.33 دلار رسید که اوج تاریخی این ارز دیجیتال است. بااین‌حال، نرخ دوج کوین تا ژوئیه، 0.1 دلار کاهش یافت. در سه ماه آینده، قیمت لحظه ای دوج کوین نوسانات مختلفی را پشت‌سر گذاشت و دومین اوج تاریخی خود را در 0.27 دلار به ثبت رساند.

پس از آن، قیمت دوج کوین در چند مرحله کاهش یافت. این کاهش مصادف با ریزش کلی بازار کریپتو بود. ازاین‌رو، نرخ دوج کوین را در سپتامبر 2022، در 0.06 دلار مشاهده می‌کنیم. اگرچه قیمت دوج کوین موفق شد که در اکتبر آن سال تا 0.12 دلار هم بالا بیاید؛ اما این نرخ دوج کوین پایدار نبود. در نتیجه، قیمت این ارز دیجیتال را در سال 2023، در محدوده 0.07 دلار مشاهده می‌کنیم.

خالق دوج کوین کیست؟

دیدیم که ارز دیجیتال دوج کوین به یکی از سرشناس‌ترین رمزارزهای دنیا تبدیل شده است و افراد زیادی به معامله و خرید آن اقدام می‌کنند. بااین‌حال، باید ببینیم که بنیان‌گذار این میم کوین چه کسی است. ارز دیجیتال دوج کوین و بلاکچین این پروژه توسط دو برنامه‌نویس و مهندس نرم‌افزار با نام‌های «بیلی مارکوس» (Billy Markus) و «جکسون پالمر» (Jackson Palmer) توسعه یافته‌اند.

پیش از راه‌اندازی ارز دیجیتال دوج کوین، مارکوس در شرکت «آی بی ام» (IBM) مشغول بود و پالمر به‌عنوان یکی از مهندسان نرم‌افزار شرکت سرشناس «ادوبی» (Adobe) فعالیت می‌کرد. سپس، هر دوی این افراد به دیدگاه مشترکی درباره‌ی یک ارز دیجیتال سرگرم‌کننده رسیدند. آن‌ها قصد داشتند که ارز دیجیتال مورد نظرشان به جایگزین مناسبی برای روش‌های پرداخت در بانکداری سنتی تبدیل شود.

علاوه‌بر آن، مارکوس و پالمر به‌دنبال ارز دیجیتالی بودند که کارمزدهایی نزدیک به صفر داشته باشد و تراکنش‌هایش با سرعت بسیار بالایی انجام شوند. به‌این‌‌ترتیب، آن‌ها دوج کوین را به‌عنوان یک میم کوین یا ارز سرگرم‌کننده خلق کردند و امیدوارند که این ارز با اتکا به جامعه‌ی هواداران پرشور خود، بتواند به بازاری بیشتر از بیت کوین دست پیدا کند.

پس از راه‌اندای دوج کوین، آمارهایی از بازدید چند میلیونی از سایت این پروژه مشاهده شد که نشان‌دهنده‌ی استقبال زودهنگام کاربران از این رمزارز بود. علاوه‌بر آن، افراد سرشناس زیادی نیز از آن پشتیبانی کردند. در ادامه، مارکوس و پالمر خود را از پروژه کنار کشیدند و مدیریت دوج کوین را به‌طور کامل به جامعه هوادارانش سپردند.

خرید و فروش دوج کوین در صرافی ارز دیجیتال چگونه است؟

این ارز دیجیتال در سال‌های اخیر شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است. شهرت این ارز باعث شده که صرافی‌های مختلف جهان، مانند بایننس، کوکوین، کراکن، بای بیت و... خدمات خرید دوج کوین و فروش آن را به کاربران خود ارائه دهند. برای خرید دوج کوین از طریق این صرافی‌ها، شما به ابزار تغییر آی‌پی نیاز دارید؛ زیرا این صرافی‌ها از قوانین مالی بین‌المللی پیروی می‌کنند و کشور ایران را تحریم کرده‌اند.

همچنین، این صرافی‌ها نیاز به احراز هویت دارند. تازه اگر موفق به این کار هم شوید، کوچک‌ترین قطعی اینترنت یا ابزار تغییر آی‌پی، هویت شما را برملا می‌کند. این مسئله باعث بلوکه‌شدن تمام دارایی شما در این صرافی‌ها خواهد شد.

از طرفی، برای خرید دوج کوین در یک صرافی خارجی، شما باید ابتدا از یک صرافی ایرانی ارز دیجیتال تتر را با ریال بخرید و سپس با انتقال تتر به صرافی خارجی، به خرید ارز مورد نظرتان اقدام کنید. به‌این‌ترتیب، برای خرید دوج کوین باید کارمزد خرید تتر، خرید دوج کوین و چندین مرحله انتقال ارزها را بپردازید.

در نتیجه، بهترین روش برای خرید دوج کوین، اقدام از طریق یک صرافی سرشناس ایرانی است. صرافی اینوکس یکی از صرافی‌های معتبر ایرانی محسوب می‌شود که امکان خرید و فروش دوج کوین را با تومان و تتر برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید در صرافی اینوکس به خرید و فروش دوج کوین با کمترین کارمزد و بهترین قیمت اقدام کنید.

نحوه خرید دوج کوین در صرافی اینوکس به چه صورت است؟

خرید دوج کوین در صرافی اینوکس بسیار آسان بوده و این فرایند با سرعت بسیار زیادی انجام می‌شود. برای خرید دوج کوین، باید گام‌های زیر را به‌نوبت انجام دهید:

 1. به سایت صرافی اینوکس وارد شوید.
 2. در صرافی ارز دیجیتال اینوکس ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.
 3. به حساب کاربری‌ خود در اینوکس وارد شده و مراحل اولیه احراز هویت را تکمیل کنید.
 4. برای خرید دوج کوین، حساب کاربری‌تان را با ریال و یا تتر شارژ کنید.
 5. به بازار ریالی یا تتری اینوکس مراجعه کرده و سفارش خرید دوج کوین را به ثبت رسانید.
 6. پس از تکمیل سفارش خرید دوج کوین، مقدار DOGE درخواستی شما به کیف پولتان در اینوکس منتقل می‌شود.
 7. حالا می‌توان ارز دیجیتال دوج کوین را در حساب کاربری خود مشاهده کرده و در صورت نیاز، آن را به کیف پول دیگری منتقل کنید.

نحوه فروش دوج کوین در صرافی اینوکس به چه صورت است؟

برای فروش دوج کوین نیز می‌توانید از طریق صرافی اینوکس اقدام کنید و معادل ریالی و یا تتری آن‌ را به‌سرعت در حساب خود داشته باشید. درصورتی‌که از پیش به خرید دوج کوین اقدام کرده‌اید و حالا قصد فروش آن را دارید، باید همان مراحل ورود به سایت، ثبت‌نام و تکمیل احراز هویت را سپری کرده و مراحل زیر را به‌ترتیب پشت‌سر بگذارید:

 1. برای فروش دوج کوین، باید این ارز دیجیتال را به صرافی اینوکس انتقال دهید و یا از قبل خریداری کرده باشید.
 2. سفارش فروش دوج کوین را در صرافی اینوکس ثبت کنید.
 3. منتظر بمانید تا تراکنش شما تکمیل شود. این فرایند با سرعت بسیار زیادی انجام خواهد شد.
 4. پس از تکمیل سفارش و فروش دوج کوین، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب شما) به حساب کاربری‌تان افزوده می‌شود
 5. حالا در صورت فروش ریالی می‌توانید وجه خود را از اینوکس برداشت کرده و در هنگام فروش تتری، می‌توانید مقدار USDT مورد نظر را به کیف پول دیگری انتقال دهید.

شبکه دوج کوین چگونه کار می‌کند؟

امنیت و کارایی این شبکه نقش مهمی در تعیین قیمت دوج کوین دارد و باید با آن بیشتر آشنا شوید. شبکه دوج کوین به‌طور مستقیم با کدهای منبع بیت کوین توسعه یافته است. در گذشته، شبکه لایت کوین دارای یک هاردفورک بود که لاکی کوین نام داشت؛ به‌این‌ترتیب، دوج کوین با یک هاردفورک از لاکی کوین پدید آمد. توجه داشته باشید که لایت کوین اولین هاردفورک بیت کوین بوده که پایه‌ای برای دوج است.

شبکه دوج کوین از یک مکانیزم اجماع مبتنی بر «اسکریپت» (Scrypt-based) استفاده می‌کند که آن را از لایت کوین الهام گرفته است. ازاین‌طریق، دوج کوین می‌تواند با بیت کوین و بسیاری از زنجیره‌های جانبی آن تعامل داشته باشد. کدهای اسکریپت دوج کوین بر اساس الگوریتم اثبات کار (PoW) فعالیت می‌کنند؛ در نتیجه، امکان استخراج ارز دیجیتال دوج کوین برای ماینرها فراهم شده است.

کاربرانی که سیستم سخت‌افزاری خود را به این شبکه متصل کنند، در اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایجاد بلوک‌های جدید مشارکت کرده و بابت آن، ارز دیجیتال دوج کوین را پاداش می‌گیرند. این روش به استخراج بیت کوین شباهت دارد؛ با این تفاوت که دوج کوین ساختار سبک‌تری نسبت به بیت کوین دارد و کاربران در مدت‌زمان کمتری می‌توانند دوج کوین بیشتری استخراج کنند.

کاربردهای ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربرد این ارز دیجیتال به خرید و سرمایه‌گذاری روی آن محدود نمی‌شود؛ بلکه دوج کوین کاربردهای مختلفی دارد که روی قیمت DOGE هم می‌توانند تأثیر بگذارند. برخی از مهم‌ترین کاربردهای دوج کوین عبارت‌اند از:

 • پرداخت پاداش: ارز دیجیتال دوج کوین به‌عنوان ابزاری برای پرداخت انعام در شبکه‌های اجتماعی، مانند ایکس (توییتر سابق) و ردیت، پذیرفته شده است. ازاین‌طریق، کاربران می‌توانند به تولیدکنندگان محتوای محبوبشان پاداش پرداخت کنند.
 • استیکینگ: اگرچه دوج کوین یک شبکه مبتنی بر الگوریتم اثبات کار است و امکان استیکینگ این ارز دیجیتال فراهم نیست؛ اما برخی از پلتفرم‌ها خدمات استیکینگ را برای این رمزارز ارائه می‌دهند. در واقع، این پلتفرم‌ها با تبدیل دوج کوین به ارزی دیگر، آن را استیک کرده و در زمان برداشت، دوباره دوج کوین‌های شما را بازپرداخت می‌کنند.
 • ماینینگ: همان‌طور که گفتیم، شبکه دوج کوین بر اساس الگوریتم اثبات کار بنا شده و امکان استخراج از این شبکه وجود دارد. به همین منظور، پاداش ماینینگ استخراج‌کنندگان با استفاده از ارز دیجیتال دوج کوین پرداخت می‌شود.
 • وام‌دهی: شما می‌توانید ارز دیجیتال دوج کوین را از طریق پلتفرم‌های وام‌دهی به کاربران دیگر وام بدهید و سود دوره‌ای دریافت کنید.
 • انتقال ارزش: بنیان‌گذاران دوج کوین با هدف ارائه‌ی ابزاری برای پرداخت‌های بین‌المللی این پروژه را راه‌اندازی کردند. این مسئله باعث شده که برخی از پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهای حوزه دیفای، این ارز را به‌عنوان ابزاری برای انتقال ارزش و پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بپذیرند.
 • هزینه شبکه: ارز دیجیتال دوج کوین به‌عنوان ابزاری برای پرداخت‌های این شبکه هم کاربرد دارد. در نتیجه، هر توسعه‌دهنده و کاربری که قصد استفاده از خدمات شبکه Dogecoin را دارد، باید از قبل به خرید دوج کوین اقدام کند.

چشم‌انداز آینده دوج کوین چگونه است؟ (تحلیل دوج کوین)

با اینکه ارز دیجیتال دوج کوین با تقلید از رمزارزهای دیگر بنا شد؛ اما با استفاده از جامعه‌ی هواداری‌اش توانست به ارزش قابل توجهی دست پیدا کند. جالب است که شبکه دوج کوین هنوز برای سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگانی که به‌دنبال ایجاد توکن‌های طنز‌آمیز و میم‌ها هستند، جذابیت دارد.

ازاین‌رو، انتظار می‌رود که روزبه‌روز کاربران بیشتری برای دریافت خدمات این شبکه به DOGE نیاز پیدا کرده و به‌دنبال آن، نرخ دوج کوین هم افزایش پیدا کند. از طرفی، پذیرش بیشتر این ارز دیجیتال توسط پلتفرم‌های دیگر، تقاضا برای دوج کوین را بالا برده و به‌طور مستقیم روی قیمت DOGE اثر می‌گذارد.

بر این اساس، وب‌سایت جامع «چنجلی» (Changelly) تحلیلی را درباره آینده دوج کوین انجام داده است. این تحلیل به ما می‌گوید که قیمت دوج کوین تا انتهای سال 2024 به میانگین قیمتی 0.105 دلار می‌رسد. سپس، سال 2025 را با میانگین قیمت 0.200 دلار به پایان می‌رساند. این کارشناسان انتظار دارند که قیمت DOGE در انتهای سال 2026 به 0.300 دلار و پایان 2027 به 0.430 دلار برسد. در انتهای 2030، به قیمتی بالای 1 دلار و در حدود 1.30 برسد.

امنیت شبکه دوج کوین چگونه تأمین می‌شود؟

شبکه دوج کوین برای رسیدن به اجماع، تأیید تراکنش‌ها و ایجاد بلو‌ک‌های جدید به مکانیزم اثبات کار (Proof of Work) یا PoW متکی است. یعنی ماینرهایی که سخت‌افزار کامپیوتری خود را با هدف استخراج ارز دیجیتال دوج کوین به شبکه متصل می‌کنند، با حل کردن توابع ریاضیاتی، امنیت شبکه دوج کوین را فراهم می‌کنند.

با حل‌شدن این توابع ریاضی، اطلاعات به‌صورت تغییرناپذیر در بلوک‌ها ثبت می‌شوند. اگرچه این مکانیزم برای محیط زیست ضررهای زیادی دارد؛ اما به‌شدت ایمن است و هیچ‌کس نمی‌تواند امنیت شبکه دوج کوین را به خطر بیندازد.

چه تعداد دوج کوین (DOGE) در گردش است؟

پیش‌بینی می‌شود که کل واحد‌های دوج کوین تا سال 2049 استخراج شوند؛ بااین‌حال، درحال‌حاضر (25 اکتبر 2023)، حدود 141 میلیارد واحد از این ارز دیجیتال استخراج شده‌اند و در گردش بازار کریپتو قرار دارند. هم‌اکنون، حجم بازار دوج کوین در حدود 9.4 میلیارد دلار است و این ارز دیجیتال ارزش معاملات روزانه‌ای در حدود 638 میلیون دلار دارد.

روش کسب دوج کوین رایگان

شاید فکر کنید که خرید دوج کوین، تنها راه کسب این ارز دیجیتال است؛ اما در حقیقت راه‌هایی برای کسب دوج کوین رایگان نیز وجود دارند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که معمولاً دوج کوین دریافتی از این روش‌ها، مقدار چندان قابل توجهی نیست؛ به‌جز روش‌هایی مانند سرمایه‌گذاری که برای شما درآمد غیرفعال ایجاد می‌کنند.

به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین روش‌های کسب دوج کوین رایگان را توضیح می‌دهیم:

 • شبکه‌های اجتماعی: توییتر و ردیت قابلیت کسب پاداش را برای تولیدکنندگان محتوا فعال کرده‌اند. ازاین‌طریق، با اشتراک‌گذاری محتوای با کیفیت، می‌توانید از کاربران دیگر، دوج کوین رایگان دریافت کنید.
 • استیکینگ: گفتیم که برخی از پلتفرم‌ها امکان استیکینگ و درآمد غیرفعال را از طریق دوج کوین فراهم کرده‌اند.
 • پلتفرم وام‌دهی: درصورتی‌که از قبل به خرید دوج کوین اقدام کرده باشید، می‌توانید ارزهای خود را به یک پلتفرم وام‌دهی کریپتو قرض بدهید. این پلتفرم ارز شما را به متقاضیان وام ارائه می‌دهد و نرخ بهره دریافت را به شما انتقال خواهد کرد.
 • بازی مبتنی بر بلاکچین: بازی‌های مختلفی مبتنی بر فناوری بلاکچین راه افتاده‌اند که با رمزارزها به شما جایزه می‌دهند. بسیاری از این بازی‌ها از ارز دیجیتال دوج کوین نیز پشتیباتی می‌کنند.
 • سایت فاست: این سایت‌ها از شما درخواست می‌کنند که فعالیتی، مانند تماشای ویدیو را انجام دهید. در ازای انجام این فعالیت، شما می‌توانید دوج کوین کسب کنید. البته توجه داشته باشید که هیچ‌وقت به این سایت‌ها پول واریز نکنید؛ چرا که بسیاری از سایت‌های پانزی و کلاهبرداری هم به همین روش عمل می‌کنند.

کارمزد معاملات دوج کوین (DOGE) به چه ترتیب است؟

صرافی اینوکس برای خرید و فروش ارز دیجیتال دوج کوین کمترین کارمزدهای بازار را در نظر گرفته است تا شما با خیال آسوده بتوانید معاملات خود را در این پلتفرم معاملاتی انجام دهید.

کارمزد برداشت دوج کوین در اینوکس با استفاده از شبکه DOGE حدود 5 دوج است. حداقل ارز قابل برداشت 20 DOGE تعریف شده، همچنین کارمزد معاملات با توجه به سطح کاربری متفاوت است.

بهترین کیف پول‌های دوج کوین کدامند؟

حالا که با نحوه خرید دوج کوین و عوامل موثر بر قیمت DOGE آشنا شدید، باید بهترین کیف پول‌های این ارز دیجیتال را هم بشناسید؛ زیرا پس از خرید آن، به یک ولت مناسب برای نگهداری از توکن‌های خود نیاز دارید. برای انتخاب کیف پول مناسب برای دوج کوین باید به نکات امنیتی، کارمزدها، شبکه‌های انتقال و... توجه داشته باشید.

با در نظر گرفتن تمام این نکات، ما بهترین کیف پول‌های دوج کوین را در این بخش به شما معرفی می‌کنیم. این کیف پول‌ها عبارت‌اند از:

 • زنگو (Zengo): زنگو با حذف آسیب‌پذیری کلیدهای خصوصی کاربران، به ایمن‌ترین کیف پول در حوزه وب 3 تبدیل شده است. در عین حال، این ولت بسیار کاربرپسند بوده و از اغلب شبکه‌های انتقال پشتیبانی می‌کند. همچنین، راه‌اندازی زنگو بسیار ساده و سریع است که این مزایا زنگو را به کیف پول مناسبی برای استفاده، پس از خرید دوج کوین، تبدیل می‌کنند.
 • بایننس ولت (Binance Wallet): بایننس ولت یکی از بهترین کیف پول‌هایی است که پس از خرید دوج کوین کاربرد دارد. این کیف پول توسط بزرگ‌ترین صرافی دنیا ارائه شده و از حدود 150 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند. علاوه‌بر آن، رابط کاربری بایننس ولت، امکان ادغام این کیف پول را با نرم‌افزارهای حوزه دیفای فراهم کرده است.
 • لجر (Ledger): این کیف پول سخت‌افزاری برای کاربرانی که به خرید دوج کوین در حجم بالایی اقدام می‌کنند و یا اینکه نمی‌خواهند برای مدتی طولانی به توکن‌های خود دست بزنند، بسیار مناسب است. در ضمن، این کیف پول یک صفحه نمایش LED دارد که کاربری را بسیار ساده می‌کند. امنیت لجر نیز بسیار بالا است.
 • کوین بیس (Coinbase): کوین بیس یکی از بهترین کیف پول‌های DOGE است که امکان خرید دوج کوین و فروش آن را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. از طریق این کیف پول، شما می‌توانید به‌صورت ایمن، به طیف وسیعی از دارایی‌های رمزنگاری‌شده دسترسی داشته باشید.
 • جمینی (Gemini): کیف پول جمینی بهترین گزینه برای کاربرانی مبتدی است که به خرید دوج کوین اقدام می‌کنند. این کیف پول بسیار ساده، ایمن و کاربرپسند بوده و دسترسی به طیف وسیعی از دارایی‌ها را برای شما فراهم می‌کند. علاوه‌بر آن، درصورتی‌که حجم معاملات بالایی داشته باشید، جمینی شما را از پرداخت کارمزدها معاف خواهد کرد.

ماینر دوج کوین باید چگونه باشد؟

گفتیم که ارز دیجیتال دوج کوین با استفاده از فرایند استخراج به بازار عرضه می‌شود. در نتیجه، اگر به استخراج دوج کوین علاقه دارید، باید با دستگاه ماینر مناسب برای این کار هم آشنا شوید. در ابتدا باید بدانید که پاداش استخراج هر بلوک این شبکه برابر با 10000 دوج کوین است. این شبکه بر اساس کدهای اسکریپت نوشته شده و تولید هر بلوک آن به 1 دقیقه زمان نیاز دارد.

علاوه‌بر آن، سختی شبکه دوج کوین برابر با 5.5 می‌باشد که نسبت به لایت کوین با 11.89 و بیت کوین با 24.37، بسیار کمتر است. همچنین، برای استخراج دوج کوین به دستگاه ایسیک یا ماینری نیاز دارید که از کدهای اسکریپت پشتیبانی کند. بهترین گزینه‌ها برای شما، در این زمینه، عبارت‌اند از:

 • Goldshell LT5-pro
 • Bitmain Antminer L7 9160 Mhz
 • Bitmain AntminerL3+
 • Goldshell Mini DOGE
 • Goldshell LT5
 • Innosilicon A6+ LTC Master

آیا دوج کوین ارز آینده‌داری است؟

در بخش‌های قبلی، تحلیل یکی از سایت‌های معتبر را درباره پیش‌بینی قیمت دوج کوین به شما ارائه کردیم. بااین‌حال، عوامل مختلفی می‌توانند قیمت لحظه ای دوج کوین و قیمت آینده آن را تحت‌تأثیر قرار دهند. انتظار می‌رود که گسترش استفاده از شبکه دوج کوین، روی قیمت DOGE هم اثر بگذارد.

همچنین، پذیرش این ارز دیجیتال به‌عنوان ابزاری برای پرداخت در پلتفرم‌های مختلف، می‌تواند باعث افزایش نرخ دوج کوین شود. اصولاً دوج کوین با عرضه کل بسیار زیاد به‌دنبال ارائه‌ی ابزاری برای پرداخت‌های بین‌المللی است. درحال‌حاضر، این ارز دیجیتال توانسته تا حدودی به این هدف نزدیک شود و به‌عنوان ابزاری برای انتقال ارزش مورد استفاده قرار گیرد.

بااین‌حال، باید توجه داشت که چندین هزار ارز دیجیتال در بازار کریپتو وجود داشته و بسیاری از آن‌ها اهداف مشترکی با دوج کوین دارند. ازاین‌رو، دوج کوین برای رسیدن به هدف بلندپروازانه‌ی خود باید بتواند تعامل بیشتری را با پلتفرم‌های مختلف برقرار کند تا با افزایش تقاضا، قیمت دوج کوین هم رشد خوبی داشته باشد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که دوج کوین به‌عنوان یکی از ارزهای سرشناس، به روند کلی بازار کریپتو هم وابسته است. در نتیجه، گسترش استفاده از بازار کریپتو و شناخت بیشتر مردم از ارزهای دیجیتال، روی قیمت DOGE هم تأثیر مثبتی می‌گذارد.

سوالات متداول

دوج کوین چیست؟

دوج کوین (DOGE) ارز دیجیتالی همتابه‌همتا و منبع‌باز است که با یک هاردفورک از بیت کوین ایجاد شد. این ارز دیجیتال محبوب‌ترین میم کوین دنیا است و توسط جامعه‌ی پرشوری از هواداران حمایت می‌شود.

آیا امکان تبدیل دوج کوین به تومان وجود دارد؟

شما به‌راحتی با انتقال دوج کوین‌های خود به صرافی اینوکس و فروش این ارز دیجیتال، می‌توانید دارایی خود را به تومان تبدیل کنید.

قیمت لحظه ای دوج کوین را کجا مشاهده کنم؟

با مراجعه به صفحه DOGE در صرافی ارز دیجیتال اینوکس، شما می‌توانید قیمت لحظه ای دوج کوین را ببینید.

حداقل باید چقدر دوج کوین بخرم؟

صرافی اینوکس برای خرید دوج کوین هیچ محدودیتی قائل نشده و شما با هر مقداری که بخواهید می‌توانید به خرید این ارز اقدام کنید.

بهترین کیف پول برای دوج کوین کدام است؟

پس از خرید ارز دیجیتال دوج کوین، شما می‌توانید از کیف پول‌های سرد و گرم استفاده کنید. درصورتی‌که می‎‌خواهید برای مدتی طولانی روی این ارز سرمایه‌گذاری کنید، کیف پول‌های سخت‌افزاری گزینه خوبی برای شما هستند. همچنین، اگر مدام از ارزهای خود استفاده می‌کنید، به‌سراغ کیف پول‌های نرم‌افزاری بروید.