ورود به حسابثبت نام

خرید شیبا اینو | قیمت شیبا اینو (SHIB) و فروش شیبا

لوگوشیبا-4.62%1.194
حجم کل بازار
11,958,469,779.977
حجم معامله 24
375,343,139
تسلط به بازار (دامیننس)
0.5018%
ارز در گردش
589,271,418,973,683.9
مشاهده تحلیل شیبا
پایین‌ترین قیمت خرید
-
بالاترین قیمت
-
24 ساعت
1 هفته
1 ماه
1 سال
مجموع ارز در دسترس
589,519,822,853,260.4
حداکثر ارز قابل عرضه
-
شروع معامله
محاسبه قیمت
خرید شیبا اینو | قیمت شیبا اینو (SHIB) و فروش شیبا

تاکنون، ارزهای دیجیتال گوناگونی به بازار کریپتو معرفی شده‌اند که هرکدام در گروه خاصی دسته‌بندی می‌شوند. یکی از این دسته‌بندی‌ها میم‌کوین‌ها هستند. یکی از سرشناس‌ترین میم‌کوین‌های بازار، شیبا اینو (Shiba Inu) با توکن SHIB است. این توکن ارزش خود را از جامعه‌ی هواداری خود می‌گیرد و افراد زیادی به خرید شیبا علاقه دارند.

در ابتدا، شیبا به‌عنوان یک شت‌کوین شناخته می‌شد؛ اما رشد سرسام‌آور این ارز باعث شد که به یکی از محبوب‌ترین رمز ارزهای بازار تبدیل شود و امروزه کمتر کسی هست که این ارز دیجیتال را نشناسد.

شیبا اینو چیست؟

شیبا اینو (Shiba Inu) با نماد اختصاری SHIB میم‌کوینی مبتنی بر اتریوم است که با استاندارد ERC-20 به بازار آمد. نام این ارز دیجیتال از یک نژاد سگ ژاپنی گرفته شده است. شیبا اینو به‌طور گسترده به‌عنوان جایگزینی برای دوج کوین (DOGE) شناخته می‌شود و قصد دارد که از این ارز دیجیتال پیشی بگیرد. در واقع، جامعه‌ی هواداری شیبا که با نام «ارتش شیب» شناخته می‌شوند، این ارز را «قاتل دوج» می‌نامند.

بنابر وایت‌پیپر این ارز دیجیتال، اتریوم به‌عنوان بستری برای شیبا در نظر گرفته شده؛ چراکه قوی، ایمن و ثابت‌ شده است. همچنین، این وایت‌پیپر هدف اصلی از راه‌اندازی شیبا را پاسخ به این سوال می‌داند: «چه می‌شود اگر یک ارز دیجیتال به‌طور کامل توسط جامعه‌اش اداره شود؟»

زآنجایی‌که شیبا به‌صورت یک میم‌کوین و با هدف شوخی به بازار آمد، کسی تصور نمی‌کرد که بتواند تا این حد رشد کند؛ اما حمایت گسترده‌ی ارتش شیب از این ارز و خرید شیبا در ابعاد گسترده، باعث شده که قیمت این ارز رشد کند. به‌این‌ترتیب، عمده‌ی ارزش و قیمت شیبا به‌خاطر جامعه‌ی هواداری آن است.

بااین‌حال، ارتش شیبا برای این ارز دیجیتال کاربردها و فرایندهایی را نیز تعریف کرده که روی ارزش آن اثر می‌گذارند. برای مثال، فرایند دائمی توکن‌سوزی، بلاک‌چین شیباریوم و صرافی شیبا سواپ برخی از ویژگی‌های جدید این ارز دیجیتال هستند.

قیمت لحظه ای شیبا | عوامل موثر بر قیمت شیبا

گفتیم که اصلی‌ترین عامل موثر بر قیمت شیبا هواداران آن هستند؛ بااین‌حال، برخی موارد دیگر نیز وجود دارند که روی قیمت لحظه ای شیبا اثر می‌گذارند. برخی از مهم‌ترین عوامل موثر در این زمینه عبارت‌اند از:

 • حضور شیبا بر روی اتریوم باعث می‌شود که این ارز دیجیتال به توکنی کاربردی برای صرافی شیبا سواپ تبدیل شود. در واقع، کاربران این صرافی با خرید شیبا، می‌توانند این توکن را برای ایجاد نقدینگی در صرافی به اشتراک بگذارند و از این راه، درآمد غیرفعال دریافت کنند.
 • انتقال اتریوم از الگوریتم اثبات کار به اثبات سهام نیز باعث ارزان‌تر شدن کارمزدهای شیبا سواپ می‌شود. این مسئله باعث افزایش کاربران این صرافی شده و در نتیجه، تقاضا برای شیبا افزایش پیدا می‌کند.
 • شیبا به‌طور مداوم در فرایند توکن‌سوزی قرار دارد. ازاین‌طریق، عرضه‌ی کل این ارز دیجیتال کاهش پیدا کرده و باعث افزایش قیمت لحظه ای شیبا می‌شود.

تاریخچه قیمت شیبا اینو

از مه تا سپتامبر 2021، قیمت ارز شیبا بین 0.000006 تا 0.000009 دلار نوسان می‌کرد. از سپتامبر آن سال تا اکتبر، در عرض یک ماه، قیمت شیبا رشد عجیبی را تجربه کرده و به 0.000066 دلار رسید. بااین‌حال، قیمت ارز شیبا نتوانست در این محدوده باقی بماند و در 3 ماه بعد، تا 0.000021 دلار پایین آمد.

سپس، قیمت ارز شیبا کمی در همان محدوده نوسان کرد و در مه 2022، به 0.000011 دلار رسید. قیمت شیبا تا ماه اکتبر در همان محدوده ماند و در ماه دسامبر، قیمت روز شیبا به زیر 0.00001 دلار کاهش پیدا کرد. قیمت شیبا توانست سال 2023 را در 0.00011 آغاز کند؛ اما در آوریل، دوباره قیمت لحظه ای شیبا به زیر این محدوده نزول کرد و تا ماه اکتبر هم در زیر این سطح باقی ماند.

بنیانگذاران شیبا چه کسانی هستند؟

در اوت 2020، شیبا اینو توسط فردی ناشناس با نام مستعار ریوشی پایه‌گذاری شد. از این شخص، به‌جز حساب‌های شبکه‌های اجتماعی، اطلاعات اندکی در دسترس است. ریوشی در مه 2021، در پستی نوشت: «من هیچ‌کس نیستم. من مهم نیستم و تلاش‌ها برای کنار زدن نقاب‌ من، حتی اگر موفقیت‌آمیز باشد، بسیار بی‌اهمیت است. من فقط فردی هستم که هرکس دیگری می‌تواند جای من باشد. من ریوشی هستم.»

بااین‌حال، ارتش شیب همیشه به‌دنبال یافتن هویت اصلی ریوشی بوده است. برای مثال، برخی از افراد گمانه‌زنی‌هایی را انجام می‌دهند که ریوشی در واقع یکی از دوستان ویتالیک بوترین (خالق اتریوم) با نام کارل فلورش است. ازآنجایی‌که ریوشی در زمان تأسیس شیبا، نیمی از توکن‌ها را برای بوترین فرستاد، برخی معتقدند که این گمانه‌زنی به واقعیت نزدیک است.

قیمت ترون، سال 2020 را با 0.018 دلار آغاز کرد؛ اما یک ماه بعد، پایین‌ترین نرخ تاریخی خود را در 0.011 دلار به ثبت رساند. از آن تاریخ، رشد بی‌سابقه‌ای در قیمت ترون آغاز شد. به‌این ترتیب، قیمت لحظه ای ترون تا دسامبر 2020، در چند مرحله و طی نوساناتی توانست به 0.02 دلار برسد و از آن پس، با یک حرکت صعودی شدید، اوج تاریخی خود را در 0.13 دلار به ثبت برساند که مصادف با آوریل 2021 بود.

بااین‌حال، قیمت ترون نتوانست خود را در آن محدوده حفظ کند و با سرعت به 0.06 دلار در ژوئیه 2021 بازگشت. البته در 3 ماه بعد، یعنی تا اکتبر 2021، ترون توانست دومین اوج قیمت خود را در 0.1 دلار به ثبت برساند. بااینکه در سال 2022، کل بازار کریپتو ریزشی بزرگ داشت، اما ترون توانست قیمت خود را بین 0.05 تا 0.08 دلار حفظ کند و در سال 2023 هم روند خود را بهبود ببخشد و تا اکتبر به 0.09 دلار برسد.

معرفی بهترین کیف پول شیبا اینو

بعد از خرید شیبا، به کیف پولی برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود نیاز دارید. برخی از مهم‌ترین کیف پول‌های مناسب برای شیبا عبارت‌اند از:

 • یوهودلر (YouHodler): یوهودلر یک کیف پول دسکتاپ و موبایل است. این کیف پول از طیف وسیعی از دارایی‌ها پشتیبانی می‌کند و به‌صورت فروشگاهی جامع ارائه شده که امکان خرید و فروش شیبا را هم فراهم کرده است.
 • وایرکس (Wirex): وایرکس کیف پولی است که نه‌تنها امکان ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال را ارائه کرده، بلکه از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) پشتیبانی می‌کند و با نرم‌افزارهای دیفای هم ادغام می‌شود.
 • آپ هولد ولت (Uphold Wallet): آپ هولد یکی دیگر از کیف‌ پول‌های مناسب برای شیبا اینو است. این کیف پول که توسط پلتفرم معاملاتی آپ هولد توسعه داده شده، امکان دسترسی به تمام رمزارزهای لیست‌شده در این پلتفرم را برای شما فراهم می‌کند.
 • زنگو ولت (Zengo Wallet): پس از خرید شیبا می‌توانید از کیف پول وب 3 و موبایلی زنگو ولت هم استفاده کنید. این کیف پول غیرحضانتی بوده و کلیدهای خصوصی را در اختیار خود کاربران قرار می‌دهد.
 • لجر نانو ایکس (Ledger Nano X): اگر به معامله شیبا در حجم زیادی اقدام کردید و نمی‌خواهید تا مدتی به ارزها دست بزنید، کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس هم گزینه‌های بسیار خوب و ایمنی برای شما است.

خرید ارز شیبا اینو

شیبا اینو به‌خاطر جامعه‌ی هواداری‌اش به یکی از ارزهای سرشناس دنیا تبدیل شده است. بسیاری از صرافی‌های دنیا شیبا را در لیست خود قرار داده‌اند و خرید و فروش شیبا را به کاربران ارائه می‌کنند؛ اما اغلب صرافی‌های دنیا از تحریم‌های بین‌المللی پیروی کرده و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. پس، برای خرید و فروش شیبا باید از یک صرافی خوب و معتبر ایرانی استفاده کنید.

صرافی اینوکس یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی است که خدمات خرید و فروش شیبا اینو و سایر ارزهای دیجیتال را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای کاربران فراهم کرده و شما می‌توانید به‌راحتی از اینوکس برای خرید شیبا استفاده کنید.

مراحل خرید شیبا در صرافی اینوکس

 • به سایت صرافی اینوکس وارد شوید.
 • در صرافی اینوکس ثبت‌نام کنید.
 • به حساب کاربری‌تان وارد شوید و مراحل احراز هویت اولیه را انجام دهید.
 • برای خرید شیبا، حساب کاربری‌تان را با ریال یا تتر شارژ کنید.
 • حالا با ثبت سفارش در پنل معاملاتی، به‌سرعت می‌توانید این ارز دیجیتال را به‌مقدار مورد نظرتان دریافت کنید.

فروش ارز شیبا اینو

برای فروش شیبا اینو هم می‌توانید از طریق صرافی اینوکس اقدام کرده و معادل ریالی و یا تتری آن‌ را به‌سرعت دریافت کنید. برای فروش شیبا باید همان مراحل ورود به سایت، ثبت‌نام، تکمیل احراز هویت را پشت‌سر گذاشته و سپس به‌صورت زیر عمل کنید:

 • برای فروش شیبا اینو، این ارز را به صرافی اینوکس انتقال دهید.
 • سفارش فروش شیبا اینو را در پنل معاملات اینوکس ثبت کنید.
 • پس از فروش شیبا، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب شما) به حساب کاربری‌تان افزوده می‌شود.
 • حالا می‌توانید وجه خود را برداشت کنید.

آینده ارز شیبا

گفتیم که قیمت شیبا اینو بر اساس جامعه‌ی آن و ارتش شیب تعیین می‌شود. ازآنجایی‌که روزبه‌روز بر تعداد این هواداران اضافه شده و کاربران بیشتری به تبلیغ آن می‌پردازند، انتظار می‌رود که بر میزان تقاضای آن افزوده شده و قیمت شیبا نیز بیشتر شود. بااین‌حال، باید توجه داشت که شیبا در ابتدا بی‌ارزش بود و همین جامعه‌ی هواداری باعث رشد آن شد.

پس، شیبا یک‌بار رشد سرسام‌آوری را پشت‌سر گذاشته است و به‌راحتی نمی‌توان توقع چنان رشدی را از آن داشت. البته یکی از ترندهای دنیای کریپتو، پرسش درباره‌ی زمان رسیدن قیمت ارز شیبا به 0.001 دلار است. یعنی کاربران توقع دارند که این توکن بتواند به این مبلغ برسد.

از سوی دیگر، زمانی که ویتالیک بوترین 40 درصد از توکن‌های این ارز را سوزاند، قیمت آن 40 درصد رشد کرد. این مسئله باعث شد که جامعه‌ی شیبا توکن‌سوزی دائمی را برای این ارز در نظر بگیرد. هدف آن‌ها از توکن‌سوزی دائمی، رساندن قیمت شیبا به 0.01 دلار است. اگرچه این هدف دور به نظر می‌رسد، اما تصمیمات جدیدی که درباره آن گرفته شده، می‌تواند تحولی را در قیمت شیبا ایجاد کند.

برای مثال، تأسیس صرافی شیبا سواپ، راه‌اندازی بلاک چین شیباریوم، توکن‌سوزی دائمی و... می‌توانند تا حدودی قیمت شیبا را افزایش دهند و اگر دوباره این ارز بتواند توجه سلبریتی‌ها را به خود جلب کند، می‌توان توقع داشت که به قیمت‌های بالاتری برسد.

آیا شیبا رمز ارز مناسبی برای سرمایه ‌گذاری است؟

تمام ارزش ذاتی شیبا از جامعه آن ناشی می‌شود؛ بنابراین، در کنار ریسک بالا، می‌تواند سودآوری زیادی را برای سرمایه‌گذاران به‌همراه داشته باشد. درحال‌حاضر، شیبا رشد قابل توجه خود را پشت‌سر گذاشته و اگر بخواهد دوباره چنان رشدی داشته باشد، باید اتفاق غیرمنتظره‌ای برای آن رخ بدهد.

درصورتی‌که پلتفرم‌های بیشتری شیبا را به‌عنوان وسیله‌ای برای پرداخت بپذیرند و استفاده از صرافی شیبا سواپ و بلاکچین شیباریوم نیز افزایش پیدا کند، می‌توان توقع داشت که شاهد رشد قیمت ارز شیبا در درازمدت باشیم. از طرفی، افراد سرشناسی مانند ایلان ماسک، همیشه به شیبا توجه ویژه‌ای داشته‌اند که این مسئله روی قیمت ارز شیبا اثر می‌گذارد.

پس، شیبا برای افرادی که ریسک‌پذیر بوده و به‌دنبال سودهای انفجاری از بازار هستند، گزینه‌ی خوبی محسوب می‌شود. بااین‌حال، برای اینکه ریسک سرمایه‌گذاری را تا حد ممکن کاهش دهید، می‌توانید ارزهای دیجیتال دیگری را هم در کنار شیبا از صرافی اینوکس بخرید، تا سبد متنوعی از دارایی‌ها را در اختیار داشته باشید.

شبکه شیبا اینو چیست و چگونه کار می‌کند؟

شبکه بلاکچین شیبا اینو، شیباریوم (Shibarium) نام دارد. این شبکه که یک بلاک‌چین لایه 2 محسوب می‌شود، توسط تیم شیبا اینو توسعه داده شده است. شیباریوم به‌عنوان یک راه‌حل لایه دوم، برای تعامل با بلاکچین لایه 1 (اتریوم) طراحی شده و یک پلتفرم مقیاس‌پذیر و مقرون‌به‌صرفه را ارائه کرده است.

هدف شیباریوم حل برخی از مشکلات اساسی اتریوم، مانند کندی تراکنش‌ها و هزینه‌ی بالای کارمزدها است. شیباریوم با ارائه‌ی تراکنش‌هایی سریع و ارزان، نه‌تنها کاربرد و قابلیت‌های شیبا اینو را افزایش می‌دهد، بلکه به‌طور گسترده باعث بهبود عملکرد اتریوم می‌شود. جامعه‌ی شیبا اینو شیباریوم را به‌عنوان گامی بلند در این پروژه می‌دانند و معتقدند که به‌شدت روی قیمت ارز شیبا هم اثر می‌گذارد.

شیباریوم با پردازش تراکنش‌ها خارج از زنجیره‌ی اصلی، بار شبکه اتریوم را به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌دهد. این مسئله باعث کاهش کارمزدها و افزایش سرعت تراکنش‌ها می‌شود. در واقع، شیباریوم یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های پروژه‌ی شیبااینو است که می‌تواند روی قیمت شیبا اثر گذاشته و افراد را به خرید شیبا ترغیب کند.

استخراج شیبا اینو چگونه است؟

همان‌طور که می‌دانید، استخراج ارز دیجیتال فرایندی است که در آن، ماینرها از قدرت محاسباتی سخت‌افزار کامپیوتری خود برای حل‌کردن توابع پیچیده‌ی شبکه‌ها استفاده کرده و بابت این کار، ارز دیجیتال اختصاصی آن شبکه را پاداش می‌گیرند. در واقع، این پاداش، همان ارز دیجیتال استخراج‌شده است.

استخراج ارز دیجیتال فقط در شبکه‌هایی امکان‌پذیر است که از الگوریتم اثبات کار استفاده می‌کنند. ازآنجایی‌که شیبا اینو به‌عنوان یک توکن روی شبکه‌ی اتریوم ساخته شده و خود شبکه شیباریوم نیز دارای الگوریتم اثبات کار نیست، امکان استخراج شیبا اینو وجود ندارد. بااین‌حال، سایت‌هایی وجود دارند که امکان استخراج شیبا اینو و ارزهای مشابه را فراهم می‌کنند.

در این روش، شما باید سخت‌افزار کامپیوتری خود را به سایت متصل کنید. سایت مورد نظر توان محاسباتی شما را با یک استخر استخراج به اشتراک می‌گذارد و ارزهای دیجیتال را استخراج می‌کند. سپس، اگر در ابتدا شیبا را انتخاب کرده باشید، سایت مورد نظر پاداش شما را با شیبا مبادله کرده و سپس آن را به شما ارائه می‌کند.

چقدر از ارز ترون در گردش بازار کریپتو قرار دارند؟

ارز ترون عرضه کلی در حدود 88،804،657،606 واحد دارد که درحال‌حاضر (30 اکتبر 2023)، از این تعداد، 88،804،600،000 توکن در گردش بازار کریپتو هستند. همچنین، حجم بازار این ارز دیجیتال در حدود 8.8 میلیارد دلار بوده و ارزش معاملات روزانه آن نیز در حدود 188 میلیون دلار است.

کارمزد خرید و فروش شیبا چقدر است؟

صرافی اینوکس برای خرید و فروش شیبا اینو کمترین کارمزدهای بازار را در نظر گرفته تا شما با خیال راحت معاملات خود را در این پلتفرم معاملاتی انجام دهید.

کارمزد برداشت شیبا در اینوکس با استفاده از شبکه ETH حدود 700000 SHIB است. حداقل ارز قابل برداشت 2000000 SHIBA تعریف شده، همچنین کارمزد معاملات با توجه به سطح کاربری متفاوت است.

شیبا اینو ارز دیجیتالی است که ابتدا به‌صورت یک میم‌کوین به بازار آمد؛ اما در مدت کوتاهی هواداران بسیار زیادی را پیدا کرد. این هواداران که به ارتش شیب معروف‌اند، نقشی اساسی در قیمت شیبا دارند. این افراد با اقدام به خرید شیبا و سرمایه‌گذاری روی آن، باعث رشد این ارز دیجیتال شده‌اند. همچنین، آن‌ها برای پیش‌برد پلتفرم و افزایش قیمت ارز شیبا تصمیماتی حیاتی را اتخاذ می‌کنند.

سوالات متداول

شیبا اینو چیست؟

شیبا اینو توکنی با استاندارد ERC-20 است که مبتنی بر شبکه‌ی اتریوم و به‌صورت میم‌کوین به بازار آمد. در ابتدا، این ارز ارزش چندانی نداشت؛ اما استقبال گسترده از آن، باعث رشد سرسام‌آور قیمت ارز شیبا شد.

قیمت لحظه ای شیبا اینو را کجا مشاهده کنیم؟

با مراجعه به صفحه‌ی شیبا اینو در صرافی اینوکس، می‌توانید قیمت لحظه ای شیبا را مشاهده کنید.

آیا شیبا اینو سرمایه گذاری خوبی است؟

شیبا اینو رشد قابل توجهی را پشت‌سر گذاشته؛ اما هواداران این توکن انتظار دارند که به‌خاطر توکن‌سوزی، صرافی شیبا سواپ و شبکه شیباریوم، قیمت شیبا با رشد خوبی در آینده مواجه شود.

امکان تبدیل ترون به تومان وجود دارد؟

شما به‌راحتی می‌توانید از طریق صرافی اینوکس به فروش ترون اقدام کرده و معادل آن را دریافت کنید. فروش TRX با بهترین قیمت ترون به تومان انجام می‌شود.

خرید و فروش شیبا در اینوکس چقدر زمان می‌برد؟

پس از ثبت‌نام در صرافی اینوکس، خرید و فروش شیبا با سرعت بسیار بالایی در این صرافی انجام می‌شود.