ورود به حسابثبت نام

مشاهده قیمت تتر و خرید تتر | فروش تتر USDT | قیمت لحظه ای تتر

لوگوتتر0.01%58,498
حجم کل بازار
112,386,940,357.006
حجم معامله 24
37,590,882,941
تسلط به بازار (دامیننس)
5.272%
ارز در گردش
112,368,902,073.181
مشاهده تحلیل تتر
پایین‌ترین قیمت خرید
-
بالاترین قیمت
-
24 ساعت
1 هفته
1 ماه
1 سال
مجموع ارز در دسترس
116,072,162,586.64
حداکثر ارز قابل عرضه
-
شروع معامله
محاسبه قیمت
مشاهده قیمت تتر و خرید تتر | فروش تتر USDT | قیمت لحظه ای تتر

ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارند و یکی از جالب‌ترین انواع آن‌ها، استیبل کوین‌ها هستند. استیبل کوین‌ها ارزهای دیجیتالی محسوب می‌شوند که قیمتی برابر با یک دارایی دیگر دارند و در بازار کریپتو به‌جای آن دارایی فعالیت می‌کنند. در میان استیبل کوین‌ها، تتر (Tether) با نماد اختصاری USDT سرشناس‌ترین استیبل کوین است و روزانه افراد زیادی به خرید تتر اقدام می‌کنند.

قیمت تتر برابر با یک دلار آمریکا است و به‌خاطر همین، افراد زیادی با خرید تتر، روی دلار آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کنند. از طرفی، این استیبل کوین پای ثابت معاملات کریپتو در صرافی‌های گوناگون است.

تتر چیست (USDT)؟

پیش از اینکه به قیمت تتر بپردازیم و درباره خرید تتر صحبت کنیم، باید ببینیم که تتر چیست. تتر (USDT) استیبل کوینی است که از مکانیزم‌های بازار استفاده می‌کند تا قیمت خود را برابر با 1 دلار آمریکا حفظ کند. سرمایه‌گذارانی که با نوسانات ذاتی بازار کریپتو مشکل دارند، به‌راحتی می‌توانند به خرید تتر اقدام کرده و در واقع، روی دلار آمریکا سرمایه‌گذاری کنند.

این ارز دیجیتال از پشتوانه‌ی ارز فیات استفاده می‌کند تا قیمت تتر برابر با دلار حفظ شود. به‌این‌ترتیب، این استیبل کوین می‌تواند شکاف بین ارزهای فیات و دارایی‌های رمزنگاری‌شده را پُر کند. علاوه‌بر آن، افرادی که به خرید تتر اقدام می‌کنند از درجه‌ی بالایی از شفافیت، ایمنی و ثبات برخوردار خواهند شد و می‌توانند تراکنش‌های این ارز دیجیتال را با کارمزد پایینی انجام دهند.

اگرچه شرکت ارائه‌کننده تتر تضمینی درباره معاوضه این استیبل کوین با دلار را ارائه نداده؛ اما خود کاربرانی که به خرید تتر اقدام کرده‌اند، به‌راحتی می‌توانند در صرافی‌های مختلف USDT را با دلار معاوضه کنند.

قیمت تتر | قیمت لحظه ای تتر

همان‌طور که گفتیم، قیمت تتر (USDT) به دلار آمریکا وابسته است. یعنی هر واحد تتر، قیمتی برابر با 1 دلار آمریکا دارد. در نتیجه، عوامل موثر بر قیمت دلار، بر قیمت تتر نیز تأثیر می‌گذارند. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

 • تقاضا: یکی از اصلی‌ترین عوامل موثر بر قیمت تتر، تقاضا برای دلار است. یعنی هرچه تقاضا برای دلار بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر می‌رود و بالعکس.
 • عرضه: عامل دیگر موثر بر قیمت لحظه ای تتر، عرضه است؛ یعنی هرچه دلار بیشتری به بازار تزریق شود، قیمت تتر هم کاهش پیدا خواهد کرد و بالعکس.
 • تورم: با بالا رفتن تورم، ارزش دلار کاهش پیدا کرده و به‌دنبال آن، نرخ تتر نیز با نزول مواجه خواهد شد.
 • نرخ بهره: بانک مرکزی آمریکا، بر اساس شرایط اقتصادی، نرخ بهره را تغییر می‌دهد. نرخ بهره بانکی یکی از اصلی‌ترین عوامل موثر بر قیمت تتر و دلار است.
 • شرایط سیاسی: شرایط سیاسی و اتفاقات مهم، می‌توانند روی نرخ تتر و دلار تأثیر بگذارند. در نتیجه، برای اطلاع از قیمت تتر در ایران و سایر کشورها باید به شرایط اقتصادی نیز توجه داشته باشید.

خرید تتر در صرافی اینوکس

ازآنجایی‌که امکان پرداخت ریالی در صرافی‌های خارجی برای ایرانیان فراهم نیست، همیشه معامله‌گران ایرانی معاملات خود را در صرافی‌های خارجی با تتر انجام می‌دهند. از طرفی، بسیاری از پلتفرم‌های امور مالی غیرمتمرکز، خدمات خود را با تتر به کاربران ارائه می‌کنند. در نتیجه، کاربران ایرانی برای استفاده از این خدمات، باید به خرید تتر در یک صرافی ایرانی اقدام کنند.

در همین راستا، صرافی اینوکس، امکان خرید تتر را با بهترین قیمت تتر و کمترین کارمزد برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. خرید تتر در صرافی اینوکس بسیار ساده است و شامل مراحل زیر می‌شود:

 1. به سایت صرافی اینوکس مراجعه کنید.
 2. در صرافی اینوکس ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را بسازید.
 3. به حساب کاربری خود در اینوکس وارد شده و مراحل احراز هویت را به‌راحتی پشت‌سر بگذارید.
 4. برای خرید تتر، مبلغ مورد نظر خود را به حساب کاربری‌تان در اینوکس واریز کنید.
 5. حالا به‌راحتی می‌توانید در بازار اینوکس به خرید تتر اقدام کنید.

قابل ذکر است که برای خرید تتر می‌توانید از دو روش «مارکت اردر» و «لیمیت اردر» استفاده کنید. در روش مارکت اردر، شما قیمت لحظه ای تتر را مشاهده کرده و در همان قیمت به خرید اقدام می‌کنید. در لیمیت اردر نیز قیمت تتر را در محدوده‌ی مورد نظر خود تعیین کرده و صبر می‌کنید تا خرید انجام شود.

نحوه فروش تتر در صرافی اینوکس

درصورتی‌که شما از قبل به خرید تتر اقدام کرده‌اید، می‌توانید در صرافی اینوکس به‌راحتی و با بهترین قیمت فروش، تترهای خود را به فروش برسانید. فروش تتر در صرافی اینوکس با دو روش «لیمیت اردر» و «مارکت اردر» انجام می‌شود. برای فروش تتر در صرافی اینوکس باید همان مراحل ثبت‌نام و احراز هویت را که در قسمت خرید اشاره شد دنبال کنید.

پس از ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری، باید مقدار تتر مد نظر خود را به اینوکس انتقال دهید. سپس، می‌توانید در بازار اینوکس به فروش تتر اقدام کنید.

آیا خرید تتر بدون احراز هویت امکان‌ پذیر است؟

احراز هویت در صرافی‌های ایرانی از نظر قانونی الزامی است؛ بنابراین، تبلیغات مربوط به خرید تتر بدون احراز هویت، همه‌ی واقعیت را به شما نمی‌گویند. برای خرید تتر در اینوکس و صرافی‌های ایرانی شما باید در صرافی ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام می‌توانید به خرید آن اقدام کرده و تترها را به کیف پول خود اضافه کنید.

بااین‌حال، در تمام صرافی‌های ایرانی برای برداشت تتر، باید مراحل احراز هویت را پشت‌سر بگذارید. در نتیجه، احراز هویت برای برداشت پس از خرید تتر از نظر قانونی الزامی است.

کارمزد خرید و فروش و انتقال تتر

اصولاً تتر استیبل کوینی است که کارمزدهای پایینی را برای تراکنش‌هایش در نظر گرفته و کارمزدهای خرید و فروش تتر در صرافی اینوکس نیز پایین است.

کارمزد برداشت تتر در اینوکس با استفاده از شبکه TRX، دو تتر است. حداقل ارز قابل برداشت 15 USDT تعریف شده، همچنین کارمزد معاملات با توجه به سطح کاربری متفاوت است.

چرا قیمت تتر ثابت است؟

این استیبل کوین طوری طراحی شده است که قیمت تتر همیشه برابر با 1 دلار آمریکا باشد. ساختار تتر به‌شکلی است که در برابر نوسانات بازار کریپتو مقاوم بوده و همیشه ارزش خود را در محدوده‌ی دلار حفظ می‌کند. در واقع، دلیل اصلی ثابت بودن قیمت تتر، به خاصیت استیبل کوین بودن آن برمی‌گردد. این استیبل کوین از پشتوانه‌ی ارزهای فیات استفاده می‌کند تا نوسانات بازار کریپتو برایش مشکلی ایجاد نکنند.

به‌این‌ترتیب، نرخ تتر باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران محتاط، با خرید تتر، بتوانند روی یک دارایی مطمئن‌تر سرمایه‌گذاری کنند. از طرفی، معامله‌گرانی که در بازار کریپتو ترید می‌کنند و یا افرادی که از روش‌های دیگری سود به دست می‌آورند، به یک دارایی کم‌نوسان نیاز دارند تا بتوانند در زمان مناسب از بازار کریپتو خارج شده و سرمایه‌شان را به پول نزدیک کنند.

ارز USDT بهترین روش برای خارج شدن از بازار کریپتو است؛ یعنی تریدرها به‌راحتی می‌توانند معامله‌ی خود را تمام کرده و دارایی‌شان را به تتر تبدیل کنند. در نتیجه، قیمت تتر باعث می‌شود که سرمایه‌های افراد حفظ شوند.

تاریخچه تتر

برای اینکه با این استیبل کوین بهتر آشنا شوید و با دید کامل به خرید تتر اقدام کنید، باید تاریخچه USDT را توضیح دهیم. ریشه‌ی تتر به یک‌ دهه قبل برمی‌گردد، جایی که «جی آر ویلت» (J.R. Willet) تصمیم گرفت که بر اساس پروتکل بیت کوین، ارز دیجیتال جدیدی را ایجاد کند. ایده‌ی او منجر به اجرای پروژه‌ی Mastercoin شد و بعدها یکی از اعضای این پروژه، در ساخت استیبل کوین تتر نقش داشت.

به‌این‌ترتیب، در سال 2014، تتر راه‌اندازی شد؛ اما استفاده از این استیبل کوین به‌عنوان نقدینگی یک‌سال طول کشید و با اضافه‌شدن تتر به صرافی «بیت فینکس» (BitFinex)، خرید تتر و فروش آن به‌طور گسترده آغاز شد.

در سال 2019، دادستان نیویورک طرح شکایتی را علیه بیت‌فینکس و تتر مطرح کرد. در این شکایت مطرح شد که این صرافی 700 میلیون دلار از ذخایر تتر وام گرفته است. در نهایت، این دو شرکت متهم شدند و در سال 2021، با پرداخت 18.5 میلیون دلار جریمه، این قضیه را حل‌و‌فصل کردند. همچنین، تتر مجبور شد که به‌مدت دو سال، گزارش ذخایر خود را به دادستانی ایالات متحده ارائه کند.

خالق تتر کیست؟

در ابتدا، در 6 اکتبر 2014، تتر با نام اولیه‌ی Realcoin توسط «براک پیرس» (Brock Pierce)، «ریو کالینز» (Reeve Collins) و «کریگ سلرز» (Craig Sellars) پایه‌گذاری شد. آن‌ها تتر را با استفاده از پروتکل Omni بر روی بلاکچین بیت کوین ایجاد کردند و قراردادهای هوشمند این شبکه، امکان تجارت را برای تتر فراهم کرد.

در 20 نوامبر 2014، مدیرعامل تتر، یعنی ریو کالینز، اعلام کرد که نام Realcoin به Tether تغییر پیدا خواهد کرد.

بهترین شبکه برای انتقال تتر چیست؟

شناخت بهترین شبکه برای انتقال این استیبل کوین به شما کمک می‌کند که پس از خرید تتر، از بهترین شبکه برای انتقال سریع و ارزان این ارز دیجیتال استفاده کنید. با گسترش استفاده از این استیبل کوین و تمایل زیاد افراد به خرید تتر، این ارز دیجیتال به شبکه‌های مختلفی راه پیدا کرده است؛ بااین‌حال همه این شبکه‌ها برای انتقال تتر مناسب نیستند.

برای مثال، در زمان ترافیک شبکه اتریوم، هزینه‌ی انتقال تتر با این شبکه بسیار زیاد می‌شود و زمان انتقال نیز بسیار طولانی خواهد بود. در عوض، بنابر تحقیقات به عمل آمده، بهترین شبکه‌ها برای انتقال تتر، Tron و Solana محسوب می‌شوند. این دو شبکه کارمزدهای پایینی دارند و با سرعت بالایی تتر را انتقال می‌دهند.

اهداف رمزارز تتر

بنیان‌گذاران این پروژه قصد دارند که با اتصال قیمت تتر به ارزهای فیات، یک ارزش‌گذاری ثابت را برای ارزهای دیجیتال مطرح کنند. به‌این‌ترتیب، معامله‌گران کشورهایی که با محدودیت‌های بانکی مواجه هستند، به‌راحتی می‌توانند از تتر برای انتقال ارزش دلار استفاده کنند. ازاین‌طریق، تتر به یک پای ثابت تمام معاملات کریپتو تبدیل می‌شود.

علاوه‌بر آن، افرادی که قصد سرمایه‌گذاری روی دلار دارند، به‌راحتی می‌توانند با خرید تتر این کار را انجام دهند. خرید و فروش تتر از دلار بسیار ساده‌تر است و با سرعت بالا و کارمزد کمتری انجام می‌شود. در ضمن، برای کشورهایی مثل ایران که تحت تحریم‌های جهانی قرار دارند، تتر گزینه‌ی خوبی برای انتقال بین‌المللی ارزها محسوب می‌شود.

کاربرد ارز دیجیتال تتر

اگرچه سرمایه‌گذاری روی تتربسیار رایج است؛ اما این تنها کاربرد تتر نیست. در واقع، تتر یکی از پرکاربردترین ارزهای دیجیتال بازار است. برخی از مهم‌ترین کاربردهای تتر عبارت‌اند از:

 • سرمایه‌گذاری روی دلار: خرید تتر و سرمایه‌گذاری روی ارزش دلار یکی از رایج‌ترین کاربردهای این استیبل کوین است.
 • جفت‌ارز معاملاتی: تتر یکی از پایه‌های ثابت جفت‌ارزهای معاملاتی است. در نتیجه، تریدرها می‌توانند با این کوین، روی ارزهای دیگر ترید انجام دهند.
 • وام‌دهی کریپتو: اغلب پلتفرم‌های وام‌دهی ارز دیجیتال از تتر پشتیبانی می‌کنند. بنابراین، با خرید تتر، می‌توانید این استیبل کوین را به این پلتفرم‌ها قرض داده و درآمد غیرفعال داشته باشید. همچنین، امکان دریافت وام تتری نیز از این پلتفرم‌ها فراهم است.
 • استیکینگ: بسیاری از پلتفرم‌های دیفای، امکان استیکینگ و کسب سود از تتر را فراهم کرده‌اند.
 • گیمینگ: برخی از بازی‌های مبتنی بر بلاک چین، از تتر پشتیبانی می‌کنند. همچنین، شما با داشتن تتر و تبدیل آن به توکن بومی این بازی‌ها، می‌توانید به آیتم‌های درون بازی‌ها دسترسی داشته باشید.
 • دیفای: بسیاری از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) خدمات خود را با تتر ارائه می‌دهند. علاوه‌بر آن، با تبدیل تتر به توکن نرم‌افزار غیرمتمرکز، می‌توانید از خدمات آن بهره‌مند شوید.

ویژگی‌های اصلی تتر

تتر برای سال‌ها مورد استفاده قرار گرفته، پذیرفته شده و بین کاربران کریپتو مشروعیت دارد. این مسئله تتر را به معتبرترین استیبل کوین بازار کریپتو تبدیل کرده است. به‌خاطر همین، بسیاری از فروشگاه‌ها و پلتفرم‌های غیرمتمرکز، خدمات و محصولات خود را با تتر ارائه می‌دهند. ازآنجایی‌که شرکت تتر ذخایر بزرگی از دلار آمریکا دارد، می‌تواند قیمت تتر را همیشه در محدوده مورد نظر خود نگه دارد.

از سوی دیگر، تتر پای ثابت تمام خرید و فروش‌های ارزهای دیجیتال است و تقریباً تمام صرافی‌های دنیا از آن پشتیبانی می‌کنند.

تفاوت تتر با سایر استیبل کوین‌ها

تا کنون استیبل کوین‌های گوناگونی به بازار کریپتو عرضه شده‌اند. اغلب این استیبل کوین‌ها ارزشی برابر با 1 دلار آمریکا دارند؛ البته برخی از آن‌ها به قیمت دارایی‌های دیگر عرضه شده‌اند. اصولاً روش‌های مختلفی برای حفظ ارزش استیبل کوین‌ها وجود دارند. برای مثال، استیبل کوین‌های با وثیقه‌ی ارز فیات، استیبل کوین‌های الگوریتمی و... برخی از این روش‌ها هستند.

تتر یک استیبل کوین با وثیقه ارز فیات است؛ یعنی وجود ارزهای فیات در ذخایر شرکت تتر، قیمت تتر را برابر با 1 دلار آمریکا حفظ می‌کند. این مسئله جلوی خطرات احتمالی و کاهش قیمت تتر را می‌گیرد.

آیا همیشه قیمت تتر 1 دلار باقی می‌ماند؟

با اینکه شرکت تتر درگیر مشکلات قانونی مختلفی بوده است؛ اما همیشه توانسته قیمت تتر را برابر با 1 دلار آمریکا حفظ کند. تا زمانی که این استیبل کوین توسط ارزهای فیات موجود در ذخایر شرکت تتر پشتیبانی می‌شود، می‌تواند قیمت خود را برابر با دلار نگه دارد. از طرفی، پذیرش گسترده‌ی تتر، این استیبل کوین را بسیار مشهور و معتبر کرده و به نظر نمی‌رسد که مشکلی برای آن پیش بیاید.

امنیت ارز دیجیتال تتر

درحال‌حاضر، تتر روی شبکه‌های بیت کوین، اتریوم، ترون، آلگوراند و... حضور دارد. توکن‌های فعال روی این شبکه‌ها با استفاده از قراردادهای هوشمند کار می‌کنند و امنیت این بلاکچین‌ها هم از طریق گره‌ها و الگوریتم‌های اثبات کار و اثبات سهام تأمین می‌شود. اصولاً این پلتفرم‌ها به‌طور مداوم قراردادهای هوشمند را ممیزی می‌کنند تا از صحت عملکرد آن‌ها مطمئن شوند.

علاوه‌بر آن، خود شرکت تتر نیز تضمین می‌کند که این استیبل کوین با شرایط امنیتی هرکدام از این شبکه‌ها مطابقت داشته باشد.

بهترین کیف پول‌های تتر

حالا که با قیمت تتر و عوامل موثر بر قیمت لحظه ای تتر آشنا شدیم، باید ببینیم که بعد از خرید تتر، چگونه می‌توانیم توکن‌ها خود را ذخیره کنیم. برخی از بهترین کیف پول‌های تتر عبارت‌اند از:

 • ای تورو (eToro): این کیف پول متعلق به پلتفرم معاملاتی سرشناس ای تورو است که در دو نسخه‌ی موبایلی و وب ارائه می‌شود. این کیف پول از ذخیره‌سازی سرد و احراز هویت دومرحله‌ای برای حفظ امنیت دارایی‌های شما استفاده می‌کند.
 • تراست والت (Trust Wallet): تراست والت یکی از مشهورترین کیف پول‌های موبایلی است. این کیف پول غیرحضانتی بوده و کلیدهای خصوصی را در اختیار خود شما قرار می‌دهد.
 • متامسک (MetaMask): برای نگهداری تتر، می‌توانید از کیف پول تحت وب متامسک هم استفاده کنید. این کیف پول به‌راحتی با اغلب برنامه‌های دیفای ادغام می‌شود.
 • کوین بیس ولت (Coinbase Wallet): این کیف پول دو نسخه‌ی اندروید و ios را به کاربران ارائه کرده است.
 • Trezor: درصورتی‌که تعداد زیادی تتر داشته باشید، استفاده از یک کیف پول سخت‌افزاری برای شما گزینه‌ی بسیار خوبی است.

آیا تتر گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است؟

اصولاً تتر به‌عنوان یک ارز دیجیتال پایدار و قابل اعتماد شناخته می‌شود؛ اما عدم شفافیت در عملکرد واقعی آن، کمی اعتماد کامل به این پروژه را دشوار کرده است. در اغلب موارد افراد با خرید تتر، از آن برای انجام معاملات خود استفاده می‌کنند؛ اما گزارش‌هایی نیز مبنی بر استفاده از این ارز برای مقاصد غیر قانونی وجود دارند.

بااین‌حال، درحال‌حاضر، افرادی که به سرمایه‌گذاری روی ارزش دلار علاقه دارند، به‌راحتی با تتر می‌توانند این کار را انجام دهند. خرید و فروش تتر بسیار ساده است و به‌راحتی می‌توان از آن نگهداری کرد. البته قیمت روز تتر مانند ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی ندارد و برای ترید کوتاه‌مدت مناسب نیست، اما برای سرمایه‌گذاری بلندمدت، با اطلاع از قیمت تتر در ایران می‌توانید روی این ارز سرمایه‌گذاری کنید.

مزایای سرمایه گذاری و خرید تتر

مزایای سرمایه گذاری و خرید تتر عبارت‌اند از:

 • تتر به‌عنوان ارز دیجیتالی پایدار و قابل اعتماد شناخته شده و همیشه توانسته قیمت لحظه ای‌اش را برابر با 1 دلار حفظ کند.
 • جامعه‌ی کریپتو به تتر اعتماد دارند و به‌این‌ترتیب، این ارز دیجیتال در بین باثبات‌ترین رمز ارزها قرار گرفته است.
 • تتر سابقه‌ای طولانی و موفق دارد و اعتماد کاربران و مراجع قانونی را جلب کرده است.
 • خرید و فروش تتر در همه‌ی صرافی‌های معتبر دنیا فراهم شده و ازاین‌طریق، معامله برای تریدرها راحت‌تر می‌شود.

معایب تتر

اگر معایب تتر را بشناسید، با دید بازتری می‌توانید به خرید تتر اقدام کنید. این معایب عبارت‌اند از:

 • شرکت تتر تلاش نمی‌کند که فرایندهای درونی خود را شفاف کرده و به جامعه کریپتو توضیحاتی را در این زمینه ارائه کند.
 • اتهاماتی وجود دارند که از تتر برای دست‌کاری در قیمت بیت کوین و پول‌شویی استفاده شده است.
 • قیمت تتر به واحدهای کوچک‌تری تقسیم نمی‌شود و این مسئله عملکرد آن را با محدودیت‌هایی مواجه می‌کند.

چه مقدار ارز تتر (USDT) در گردش است؟

درحال‌حاضر، حدود 83.3 میلیون واحد تتر در گردش است. کل عرضه این استیبل کوین تا این لحظه برابر با 86.4 میلیون واحد بوده؛ اما در کل محدودیتی برای عرضه کل تتر در نظر گرفته نشده است. قیمت تتر امروز برابر با یک دلار بوده و انتظار می‌رود که قیمت روز تتر همیشه برابر با 1 دلار باقی بماند. برای اطلاع از قیمت تتر در ایران هم باید به نرخ دلار مراجعه کنید تا ببینید که قیمت تتر به تومان چقدر است.

تفاوت تتر با دلار

دلار یک ارز فیات است و مانند پول‌های سنتی توسط دولت‌ها صادر می‌شود. در واقع، کنترل دلار بر عهده بانک مرکزی آمریکا، فدرال رزرو، است و این سازمان سیاست‌های پولی مختلفی را برای دلار در نظر می‌گیرد. دلار از گذشته نقش مهمی در اقتصاد جهانی داشته و به‌طور گسترده در تجارت جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در عوض، تتر استیبل کوینی است که سعی می‌کند تا ارز دلار را به بازار کریپتو بیاورد. در نتیجه، قیمت تتر برابر با یک دلار آمریکا است؛ اما توسط بانک‌ مرکزی صادر نمی‌شود، بلکه به‌صورت غیرمتمرکز و بر اساس فناوری بلاکچین فعالیت می‌کند. در نتیجه، این ارز دیجیتال پشتوانه‌ای از دلار دارد تا بتواند قیمت تتر را همیشه در محدوده مورد نظر حفظ کند.

با توجه به تحریم‌های جهانی علیه ایران، خرید تتر به کاربران ایرانی اجازه می‌دهد که به اقتصاد آزاد دسترسی داشته باشند و بتوانند معاملاتی جهانی را انجام دهند. به همین منظور، صرافی ارز دیجیتال اینوکس، امکان خرید و فروش تتر را با کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. شما به‌راحتی و با سرعت بالایی می‌توانید به خرید تتر در این صرافی اقدام کرده و از این استیبل کوین در زمینه‌های مختلفی استفاده کنید.

سوالات متداول

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر یک رمز از پایدار است که قیمتی برابر با 1 دلار آمریکا دارد و برای انتقال ارزش دلار به دنیای کریپتو استفاده می‌شود.

خرید تتر در صرافی ایرانی چگونه است؟

شما به‌راحتی و با انجام چند مرحله‌ی کوتاه می‌توانید در صرافی اینوکس عضو شده و به خرید تتر اقدام کنید.

تتر را کجا ذخیره کنیم؟

پس از خرید تتر از صرافی اینوکس، می‌توانید ارزهای خود را در کیف پول این صرافی ذخیره کرده و یا به یکی از کیف پول‌های ارز دیجیتال انتقال دهید.

قیمت لحظه ای تتر را کجا مشاهده کنیم؟

با مراجعه به صفحه این ارز دیجیتال در صرافی اینوکس، می‌توانید قیمت روز تتر را مشاهده کنید.

آیا خرید تتر بدون احراز هویت ممکن است؟

اصولاً فرایند احراز هویت از نظر قانونی در همه صرافی‌های ایرانی الزامی است. بنابراین، حتی اگر بدون احراز هویت به خرید تتر اقدام کنید، برای برداشت آن به احراز هویت نیاز دارید.