کیف پول

معرفی بهترین کیف پول ارز دیجیتال در سال 2023

کیف پول‌های ارزهای دیجیتال انواع متفاوتی دارند ولی هدف تمام آن‌ها مراقبت از اطلاعات شخصی شما است و این‌که بتوانید روی دارایی‌های دیجیتال خود کنترل داشته باشید. اما زمان استفاده از این کیف پول‌ها باید دقت کنید اگر کلیدهای خصوصی خود را گم کنید، دسترسی به ارزهای دیجیتالتان را از دست می‌دهید.

اما چطور بهترین کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنید یا کدام کیف پول بهترین است؟ برای پیدا کردن این سوال تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نحوه انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

اگر قصد دارید از کیف پول‌های غیر حضانتی استفاده کنید، اولین سوالی که باید پاسخ دهید این است که به کیف پول سرد احتیاج دارید یا گرم. تفاوت اصلی این دو در این است که به اینترنت وصل هستند یا نه.

کیف پول گرم روی دستگاهی نصب می‌شود که به اینترنت وصل است. چندین کیف پول گرم رایگان وجود دارد که با دریافت کارمزد، خدماتی مانند استیک کردن یا ترید را در اختیارتان قرار می‌دهند. روی این دسته از کیف پول‌ها انجام تراکنش‌ با استفاده از ارزهای دیجیتال نسبتا آسان است اما خطراتی مانند هک کردن آن‌ها را تهدید می‌کند.

کیف پول سرد روی دستگاهی قرار دارد که به اینترنت وصل نیست. این کیف پول‌ها را باید بخرید، چون در واقع برای خرید یک سخت‌افزار واقعی هزینه می‌کنید که ارزهای دیجیتالتان را در آن نگه خواهید داشت.

چون این کیف پول‌ها به اینترنت وصل نیستند، امکان هک کردن آن‌ها بسیار سخت است. اما اگر دستگاه مورد نظر را گم کنید، بازیابی ارزهایتان بسیار دشوار خواهد شد. زمان انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال همچنین باید به موارد زیر دقت کنید:

 • از چه تعداد ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند؟
 • چقدر انتقال ارزهایتان به‌صورت آفلاین به یک کیف پول سرد، آسان است؟
 • آیا کیف پول موردنظر خدماتی برای استیک کردن یا برنامه‌های پاداش‌دهی دارد؟

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال: کیف پول‌های گرم

در ادامه چندین کیف پول گرم را که نامزدهای عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال هستند، معرفی می‌کنیم:

کیف پول Crypto.com DeFi

Crypto.com DeFi Wallet کیف پول شرکتی است که بیشتر آن را به علت صرافی کریپتویی که به همین نام دارد، باید بشناسید. این کیف پول به‌ویژه برای استفاده در حوزه دیفای است که روی وام‌دهی، پس‌انداز و سایر محصولات مالی تمرکز دارد.

کاربران این کیف پول که اپلیکیشن موبایل همچنین یک افزونه مرورگر دارد، می‌توانند با دارایی‌های دیجیتال خود از محصولات دیفای استفاده کنند. این کیف پول همچنین یک اپلیکیشن دسکتاپی دارد که با کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر ادغام می‌شود.

یک مزیت دیگر استفاده از این کیف پول امکان فعال کردن قابلیت احراز هویت دو عاملی است.

ویژگی‌های کیف پول Crypto DeFi

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 1000
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله، در محیط دسکتاپ
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله
کیف پول Crypto.com DeFi
کیف پول Crypto.com DeFi

کیف پول گواردا (Guarda)

گواردا (Guarda) یک کیف پول رایگان ارز دیجیتال است که کاربران آن می‌توانند از طریق افزونه مرورگر، اپلیکیشن مخصوص موبایل و دسکتاپ به دارایی‌های دیجیتال خود دسترسی داشته باشند. این کیف پول از بیش از 400 هزار ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

کاربران از طریق ادغام با کیف پول سخت‌افزاری لجر می‌توانند دارایی‌های خود را به یک کیف پول سرد انتقال دهند. این کیف پول نیز برنامه‌های استیکینگ دارد.

ویژگی‌های کیف پول گواردا

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 400 هزار
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله
کیف پول گواردا (Guarda)
کیف پول گواردا (Guarda)

کیف پول اکسودوس (Exodus)

کیف پول اکسودوس (Exodus) به عقیده کاربران آن بهترین کیف پول ارز دیجیتال است و مجموعه ابزارهای نرم‌افزاری کاملی دارد از جمله یک اپلیکیشن موبایل، یک اپلیکیشن دسکتاپ و افزونه مرورگر. محصولات شرکت توسعه‌دهنده این کیف پول به کاربران اجازه می‌دهد مستقیما از داخل خود کیف پول ارزهای مورد نظر خود را بخرند، ترید کرده یا استیک کنند.

از طرفی این کیف پول با کیف پول سرد ترزور ادغام می‌شود تا کاربران به‌راحتی دارایی دیجیتال خود را از یک محیط ذخیره‌سازی گرم به سرد انتقال دهند.

ویژگی‌های کیف پول اکسودوس

• تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 260
• امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله
• پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله

کیف پول کوین بیس ( Coinbase Wallet)

احتمالا نام صرافی کوین بیس را شنیده‌اید که در آمریکا قرار دارد. اما کیف پول این شرکت یعنی کوین بیس ولت (Coinbase Wallet) محصولی جداگانه است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را نگهداری کنند و کنترلشان را در دست داشته باشند.

این کیف پول یکی دیگر از نامزدهای عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال است و به‌راحتی با صرافی کوین بیس ادغام می‌شود. این کیف پول رایگان نقاط قوت دیگری نیز دارد مانند امکان اتصال به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز از روی موبایل یا به کمک افزونه مخصوص مرورگر.

متاسفانه این کیف پول اپلیکیشن دسکتاپی ندارد، گرچه افزونه مرورگر آن به کیف پول سخت‌افزاری لجر وصل می‌شود.

ویژگی‌های کیف پول کوین بیس

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: به گفته کوین بیس هزاران ارز دیجیتال
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله
کیف پول کوین بیس ( Coinbase Wallet)
کیف پول کوین بیس ( Coinbase Wallet)

کیف پول متامسک (MetaMask)

اگر یکی از کاربران همیشگی اپلیکیشن‌های روی بلاک چین اتریوم هستید، احتمالا با کیف پول متامسک برخورد کرده‌اید. یک کیف پول رایگان و متن باز که هر دارایی ساخته شده روی اتریوم (بیش از 700 هزار عدد) را می‌تواند نگهداری کند.

متامسک همچنین با بسیاری از اپلیکیشن‌های web3 ادغام می‌شود که روی اینترنت قرار دارند و برای عملکرد خود نیازمند تراکنش‌های کریپتو هستند.

متامسک کیف پول موبایل و تحت وب (از طریق مرورگر) دارد، گرچه فاقد یک اپلیکیشن دسکتاپی است. متامسک همچنین امکان استیک کردن ارزهای دیجیتال را به‌صورت مستقیم از داخل اپلیکیشن خود، فراهم نکرده است. با این‌حال می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که تحت وب به متامسک وصل می‌شوند، به‌راحتی توکن‌های مورد نظرتان را استیک کنید.

ویژگی‌های کیف پول متامسک

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 700 هزار
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: از طریق اپلیکیشن‌هایی که به متامسک وصل می‌شوند.

کیف پول اتمیک ولت (Atomic Wallet)

اتمیک ولت (Atomic Wallet) به کاربران خود اجازه می‌دهد بیش از 1400 ارز دیجیتال را نگهداری کنند و همچنین مستقیما از داخل خود این کیف پول می‌توانید از خدماتی برای خرید، مبادله یا استیک ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

برخلاف بعضی از رقبا، اتمیک ولت گزینه‌ای ندارد تا توسط آن بتوانید دارایی خود را به یک کیف پول سرد وصل کنید. یک قابلیت متمایزکننده این کیف پول از رقبایش این است که می‌توانید حق عضویت را بخرید که به شما اجازه می‌دهد زمان انجام تراکنش با استفاده پلتفرم اتمیک ولت، پاداش دریافت کنید.

توجه کنید که این کیف پول افزونه مخصوص مرورگر ندارد.

ویژگی‌های کیف پول اتمیک ولت

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 1400
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: نه
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله
کیف پول اتمیک ولت (Atomic Wallet)

کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)

تراست ولت (Trust Wallet) یکی دیگر از نامزدهای عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال است که کیف پول رسمی بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، یعنی بایننس محسوب می‌شود. کاربران مستقیما از داخل این کیف پول می‌توانند ارزهای مورد نظر خود را بخرند، بفروشد و ترید کنند.

این کیف پول از بیش از یک میلیون نوع دارایی دیجیتال پشتیبانی می‌کند. گرچه راه‌حلی مشخصی زمان استفاده از آن برای انتقال دارایی به یک کیف پول سرد وجود ندارد.

یک مزیت بارز تراست ولت، متن باز بودن آن است.

ویژگی‌های کیف پول تراست ولت

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 1 میلیون
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: نه
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)

کیف پول الکتروم (Electrum)

الکتروم (Electrum) بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری بیت کوین است، چون فقط از همین ارز پشتیبانی می‌کند. اما ویژگی ممتاز این کیف پول از نظر شفافیت عملکرد و فراهم کردن امنیت بالا است.

الکتروم یک کیف پول رایگان و متن باز با قابلیت احراز هویت دو عاملی، امکان اتصال ساده به یک کیف پول سرد و پشتیبانی از تراکنش‌های چند امضایی است. الکتروم تنها یک اپلیکیشن مخصوص دسکتاپ دارد اما ابزاری که این کیف پول در اختیار کاربران بیت کوین قرار می دهد، آن را متمایز کرده است.

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: تنها بیت کوین
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: نه

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال سخت افزاری: کیف پول‌های سرد

به کمک توضیحات بالا می‌توانید بهترین کیف پول ارز دیجیتال از نوع گرم را انتخاب کنید. در ادامه چند کیف پول سرد را که نیز بهترین هستند، معرفی می‌کنیم.

کیف پول لجر (Ledger)

لجر (Ledger) یکی از معروف‌ترین کیف پول‌های کریپتو بوده و به عقیده خیلی از کاربران بهترین کیف پول ارز دیجیتال از نوع سرد و سخت‌افزاری است. قیمت این کیف پول از 79 تا 149 دلار متغیر است و می‌تواند با بسیاری از کیف پول‌های محبوب نرم‌افزاری که در بالا معرفی کردیم، ادغام شود.

لجر یک اپلیکیشن موبایل و اپلیکیشن اختصاصی دسکتاپ دارد و توسعه‌دهندگان آن به‌زودی افزونه مرورگر مخصوص لجر را نیز توسعه می‌دهند. لجر از قابلیت احراز هویت دو عاملی پشتیبانی می‌کند و کتابخانه‌ای جامع از محتوای آموزشی برای کاربران دارد.

لجر همچنین یک کیف پول ممتاز با یک نمایشگر پیشرفته به اسم «Stax» دارد که انتظار می‌رود در سال جاری میلادی به قیمت 280 دلار وارد بازار شود.

ویژگی‌های کیف پول کیف پول لجر

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 5500
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله
کیف پول لجر (Ledger)
کیف پول لجر (Ledger)

کیف پول ترزور (Trezor)

شرکت ترزور (Trezor) تعدادی از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری را روانه بازار می‌کند. با آن‌که قیمت مدل‌های ابتدایی کیف پول ترزور تقریبا 70 دلار است اما کاربران می‌توانند مدل‌ گرانتری را که نمایشگر لمسی نیز دارد، خریداری کنند.

کیف پول ترزور با کیف پول شرکت‌های دیگری مانند اکسودوس نیز ادغام می‌شود و همچنین از طریق محصولات نرم‌افزاری خود خدمات داخلی مانند استیک کردن و خرید کریپتو را برای کاربران فراهم می‌کند. این کیف پول یک نرم‌افزار دسکتاپی دارد اما فاقد یک اپلیکیشن موبایل است.

ویژگی‌های کیف پول کیف پول ترزور

• تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 1800
• امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله
• پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله

کیف پول ترزور (Trezor)
کیف پول ترزور (Trezor)

کیف پول سیف پال (SafePal)

SafePal (سیف پال) به‌نوعی یک کیف پول هیبریدی است که به‌صورت آفلاین و همچنین آنلاین می‌توانید از آن استفاده کنید. این کیف پول ارزهای دیجیتال شما را روی یک دستگاه سخت‌افزاری ذخیره می‌کند که قیمت آن نسبتا ارزان و 50 دلار است.

شما سپس با استفاده از این دستگاه می‌توانید از محصولات نرم‌افزاری سیف پل مانند یک اپلیکیشن موبایل و افزونه مرورگر برای کارهایی مانند خرید و فروش ارزهای دیجیتال و ترید کردن، استفاده کنید. این کیف پول از بیش از 40 هزار دارایی دیجیتال پشتیبانی می‌کند، گرچه اپلیکیشن اختصاصی دسکتاپ ندارد.

ویژگی‌های کیف پول سیف پال

 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده: بیش از 30 هزار
 • امکان تبدیل به ذخیره‌سازی سرد: بله
 • پشتیبانی از استیکینگ و دیفای: بله
کیف پول سیف پال (SafePal)

سخن نهایی، بهترین کیف پول ارز دیجیتال

در مطلب بالا بهترین کیف پول‌ های ارز دیجیتال از نوع گرم و سرد را معرفی کردیم تا با توجه به امکانات هرکدام خودتان بتوانید بهترین کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کنید. فراموش نکنید ماهیت ارزهای دیجیتال طوری است که خودتان باید حواستان به دارایی‌تان باشد. بنابراین در نحوه استفاده از این کیف پول‌ها یا رعایت مسائل امنیتی، دقت کنید.

تحریریه اینوکس

تیم تحریریه اینوکس، متشکل از متخصصان و نویسندگان با سابقه در حوزه کریپتو و ترید سعی می‌کند مفاهیم و اخبار روز ارزهای دیجیتال را با کیفیت بالا در اختیار شما قرار دهد و پاسخگوی سوالات شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا