تحلیل و سرمایه گذاری

آینده ارز OP: پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال های 2024 تا 2030

Optimism یک راه حل لایه دوم برای بلاکچین اتریوم است که با هدف افزایش مقیاس پذیری، کاهش کارمزدها و افزایش سرعت تراکنش‌ها طراحی شده است. این شبکه از راهکارهای “خوش‌بینانه” (Optimistic Rollup)  برای افزایش مقیاس‌پذیری، کاهش کارمزدها و افزایش سرعت تراکنش‌ها استفاده می‌کند. در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اینوکس قصد داریم تا آینده ارز OP را بررسی کرده و پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال های 2024 تا 2030 را به طور کامل بررسی کنیم.

تاریخچه قیمت ارز اپتیمیسم (OP)

در ۷ روز گذشته تا زمان نگارش این مقاله، OP  در یک روند صعودی خوب بوده و در نتیجه ۷.۳۶ درصد افزایش یافته است. اپتیمیسم اخیراً پتانسیل بسیار بالایی از خود نشان داده است و این می‌تواند فرصت خوبی برای ورود و سرمایه‌گذاری باشد.

طی ماه گذشته، قیمت OP با افزایش ۳۳.۰۶ درصد، به طور میانگین ۱.۳۲ دلار به ارزش فعلی خود اضافه کرده است. این رشد ناگهانی به این معنی است که اگر همچنان به رشد خود ادامه دهد، این کوین اکنون می‌تواند به یک دارایی محکم تبدیل شود.

 • آخرین به‌روزرسانی قیمت لحظه‌ای OP به دلار آمریکا، (۴ مارس ۲۰۲۴) قیمت فعلی اپتیمیسم را ۴ دلار آمریکا نشان می‌دهد.
 • آخرین پیش‌ بینی قیمت اپتیمیسم نشان می‌دهد که ارزش آن تا ۳.۵۲ درصد افزایش یافته و تا ۵ مارس ۲۰۲۴ به ۴.۱۲ دلار خواهد رسید.
 • شاخص‌های فنی، احساسات مثبت ۹۶ درصدی بازار نسبت به اپتیمیسم را نشان می‌دهند.
 • شاخص ترس و طمع امتیاز ۸۳ (طمع شدید) را نمایش می‌دهد.
 • طی ۳۰ روز گذشته، اپتیمیسم ۱۸ روز مثبت از ۳۰ روز (۶۰ درصد) و نوسان قیمت ۷.۹۵ درصدی را تجربه کرده است.
پیش بینی قیمت OP

آینده ارز OP در سال های 2024 تا 2030

در حال حاضر، OP یکی از محبوب‌ترین راه‌حل‌های لایه دوم برای بلاکچین اتریوم است. این شبکه به طور مداوم در حال رشد و توسعه است و انتظار می‌رود که در آینده شاهد افزایش محبوبیت آن باشیم. در ادامه پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال های 2024 تا 2030 را به طور کامل با شما بررسی خواهیم کرد.

حداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتسال
۱.۸۵۳.۱۱4.372024
۷.۲۹۷.۵۶۸.۷۴2025
۱۰.۷۱۱۱.۰۹۱۲.۸۷2026
۱۵.۸۲۱۶.۲۷۱۸.۳۸2027
۲۲.۳۷۲۳.۱۸۲۷.۳۵2028
۳۳.۵۳۳۴.۶۹۳۸.۹۹2029
۴۶.۶۲۴۸.۰۱۵۸.۴۰2030
آینده ارز OP در سال های 2024 تا 2030

پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال ۲۰۲۴

بر اساس تحلیل تکنیکال قیمت‌های اپتیمیسم که در سال ۲۰۲۴ پیش بینی می‌شود، حداقل قیمت اپتیمیسم ۱.۸۵ دلار آمریکا خواهد بود. حداکثر سطحی که قیمت OP می‌تواند به آن برسد ۳.۱۱ دلار آمریکا است. میانگین قیمت معاملات در حدود ۴.۳۷ دلار آمریکا پیش بینی می‌شود.

حداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتسال
۱.۸۵۳.۱۱4.372024
پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال ۲۰۲۴

آینده ارز OP در سال ۲۰۲۵

با تحلیل قیمت‌های اپتیمیسم در سال‌های گذشته، پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۵، حداقل قیمت اپتیمیسم حدود ۷.۲۹ دلار آمریکا باشد. حداکثر قیمت احتمالی OP ممکن است در حدود ۸.۷۴ دلار آمریکا باشد. به طور میانگین، قیمت معاملات در سال ۲۰۲۵ ممکن است حدود ۷.۵۶ دلار آمریکا باشد.

حداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتسال
۷.۲۹۷.۵۶۸.۷۴2025
آینده ارز OP در سال ۲۰۲۵

پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال ۲۰۲۶

بر اساس تحلیل فنی قیمت‌های اپتیمیسم توسط متخصصان ارزهای دیجیتال، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۶، حداقل و حداکثر قیمت OP به ترتیب حدود ۱۰.۷۱ دلار آمریکا و ۱۲.۸۷ دلار آمریکا باشد. میانگین قیمت معاملات پیش بینی شده ۱۱.۰۹ دلار آمریکا است.

حداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتسال
۱۰.۷۱۱۱.۰۹۱۲.۸۷2026
پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال ۲۰۲۶

آینده ارز OP در سال ۲۰۲۷

کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال قیمت‌های اپتیمیسم و نوسانات آن را در سال‌های گذشته مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داده‌اند تا برآورد دقیق‌تری از آینده ارز OP داشته باشند. بر اساس این تحلیل‌ها، پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۷، حداقل قیمت OP ممکن است به ۱۵.۸۲ دلار آمریکا کاهش یابد، درحالی‌که حداکثر آن می‌تواند به ۱۸.۳۸ دلار آمریکا برسد. به طور متوسط، هزینه معاملات در حدود ۱۶.۲۷ دلار آمریکا خواهد بود.

حداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتسال
۱۵.۸۲۱۶.۲۷۱۸.۳۸2027
آینده ارز OP در سال ۲۰۲۷

پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال ۲۰۲۸

بر اساس تحلیل هزینه‌های اپتیمیسم توسط کارشناسان ارز دیجیتال، حداکثر و حداقل قیمت‌های مورد انتظار OP در سال ۲۰۲۸ به شرح حداکثر قیمت: ۲۷.۳۵ دلار آمریکا و حداقل قیمت: ۲۲.۳۷ دلار آمریکا است. به طور میانگین، اپتیمیسم در سال ۲۰۲۸ با قیمت ۲۳.۱۸ دلار آمریکا معامله خواهد شد.

حداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتسال
۲۲.۳۷۲۳.۱۸۲۷.۳۵2028
پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال ۲۰۲۸

آینده ارز اپتیمیسم در سال ۲۰۲۹

کارشناسان حوزه ارز دیجیتال دائماً در حال تحلیل نوسانات اپتیمیسم هستند. بر اساس پیش‌بینی‌های آنها، میانگین قیمت تخمینی OP در حدود ۳۴.۶۹ دلار آمریکا خواهد بود. ممکن است تا حداقل ۳۳.۵۳ دلار آمریکا کاهش یابد، اما همچنان در طول سال ۲۰۲۹ به ۳۸.۹۹ دلار آمریکا برسد.

حداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتسال
۳۳.۵۳۳۴.۶۹۳۸.۹۹2029
آینده ارز اپتیمیسم در سال ۲۰۲۹

پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال ۲۰۳۰

هر ساله، کارشناسان ارز دیجیتال پیش‌بینی‌هایی را برای قیمت اپتیمیسم و آینده ارز OP آماده می‌کنند. برآورد شده است که OP در سال ۲۰۳۰ بین ۴۶.۶۲ دلار آمریکا تا ۵۸.۴۰ دلار آمریکا معامله خواهد شد. انتظار می‌رود میانگین قیمت آن در طول سال حدود ۴۸.۰۱ دلار آمریکا باشد.

حداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتسال
۴۶.۶۲۴۸.۰۱۵۸.۴۰2030
پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال ۲۰۳۰

اپتیمیسم چیست؟

برای بررسی آینده ارز OP، ابتدا بد نیست بدانیم که OP چیست. اپتیمیسم یک توسعه برای اتریوم است که به کاربران و توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا از امنیت قوی اتریوم بهره‌مند شوند، درحالی‌که هزینه کمتری پرداخته و سریع‌تر عمل کنند. توکن OP  توکن حاکمیتی است و می‌توان آن را در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال خریداری کرد.

اپتیمیسم (Optimism) یک راه‌حل سریع، پایدار و مقیاس‌پذیر لایه ۲ است که توسط توسعه‌دهندگان اتریوم، برای معامله‌گران آن ساخته شده است. معماری سازگار با EVM اپتیمیسم، برنامه‌های اتریوم شما را بدون هیچ مشکلی مقیاس‌پذیر می‌کند. اپتیمیسم با تعهد به ساختن یک اکوسیستم پایدار از طریق تأمین مالی کالاهای عمومی گذشته‌نگر، شرایط روز اتریوم را برای تأمین مالی آینده آن مقیاس‌بندی می‌کند.

رمز ارز اپتیمیسم (OP) به شما امکان می‌دهد بسیاری از کارهایی را که شبکه اتریوم انجام می‌دهد، تقریباً ۱۰ برابر ارزان‌تر انجام دهید. درست مانند اتریوم، کاربران اپتیمیسم می‌توانند با برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)  تعامل داشته باشند و همچنین NFT ها را بخرند، بفروشند و جمع آوری کنند.

در این مورد بخوانید: آینده ارز اتریوم تا سال 2030: آیا قیمت اتریوم افزایش پیدا می‌کند؟

روند توسعه پروژه اپتیمیسم OP

ارز دیجیتال OP که با نام Optimism  نیز شناخته می‌شود، در سال 2021 برای اولین بار عرضه شد. ایده این رمز ارز ابتدا توسط شخصی به نام کوین هو (Kevin Ho) مطرح شده است.  مراحل مهم تاریخچه OP شامل موارد زیر می‌گردد:

 • مارچ 2021  ایده Optimism توسط کوین هو مطرح شد.
 • مه 2021: 25 میلیون دلار سرمایه جذب کرد.
 • ژوئن 2021: این پروژه 150 میلیون دلار سرمایه جذب کرد.
 • مارچ 2022: توکن OP  به بازار عرضه شد.
 • ژوئن 2022: راه‌اندازی پلتفرم
 • اکتبر 2022: اولین ایردراپ OP
 • دسامبر 2022:  دومین ایردراپ OP

چه چیزی اپتیمیسم را منحصربه‌فرد می‌کند؟

اپتیمیسم فراتر از یک فناوری بلاکچین است. در واقع جامعه‌ای از شرکت‌ها، جوامع و شهروندان است که با هم برای پاداش دادن به کالاهای عمومی و ساختن آینده‌ای پایدار برای اتریوم تلاش می‌کنند. درحالی‌که برخی از راه‌حل‌های Rollup کد منبع در دسترس دارند، کد اپتیمیسم کاملاً متن‌باز و تحت مجوز MIT منتشر شده است. مشخصات فنی آن از پایه برای همخوانی با اتریوم طراحی شده، بنابراین همه چیز به طور پیش‌فرض دقیقاً به همان شکلی که در اتریوم کار می‌کند، عمل می‌کند.

این امر توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی جدید یا بازنگری کل کد، بلافاصله نوآوری را روی اپتیمیسم آغاز کنند. ارز دیجیتال OP بیشترین انشعاب (Fork) را در میان راه‌حل‌های Rollup داشته و میزبان جامعه‌ای همسو با ارزش‌ها از توسعه‌دهندگان، سازندگان و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال است.

اطلاعات کلی اپتیمیسم (Optimism)

اپتیمیسم (Optimism) یک راه‌حل لایه دوم برای بلاک‌چین اتریوم (Ethereum) است که از تکنولوژی خوش‌بینانه (Optimistic Rollup) استفاده می‌کند. این راه‌حل به‌منظور بهبود مقیاس‌پذیری، کاهش کارمزد، و افزایش سرعت تراکنش‌ها در شبکه Ethereum طراحی شده است. در ادامه، اطلاعات کلی از ویژگی‌های اپتیمیسم را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 • لایه دوم (Layer 2) : اپتیمیسم یک راه‌حل لایه دوم برای Ethereum است. این ویژگی به معنای این است که به‌عنوان یک لایه اضافی بر روی زیرساخت اصلی Ethereum اجرا می‌شود و تراکنش‌ها به‌صورت غیرمستقیم در این لایه پردازش می‌شوند. این ویژگی کمک می‌کند تا برخی از مشکلات مقیاس‌پذیری Ethereum حل شود.
 • خوش‌بینانه (Optimistic Rollup) : اپتیمیسم از راهکار خوش‌بینانه استفاده می‌کند. این روش اعتماد به اجرای صحیح تراکنش‌ها را توسط یک گروه انتخابی از گره‌ها (گره‌های اصلی یا حاکمیتی) انجام می‌دهد. تراکنش‌ها در لایه دوم قابل اعتماد هستند و سپس گزارش انجام آن‌ها به زنجیره اصلی ارسال می‌شود.
 • افزایش تعداد تراکنش‌ها (مقیاس‌پذیری):  با اجرای تراکنش‌ها در لایه دوم و بهره‌گیری از خوش‌بینانه، اپتیمیسم توانسته است تعداد تراکنش‌های پردازشی را بهبود بخشد و مقیاس‌پذیری شبکه Ethereum را افزایش دهد.
 • کاهش کارمزدها: با اجرای تراکنش‌ها در لایه دوم و کاهش وابستگی به زنجیره اصلی، کارمزدهای تراکنش به صورت قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.
 • افزایش سرعت تراکنش‌ها: با کاهش وقفه‌ها و تأخیرها، تراکنش‌ها در لایه دوم به سرعت بیشتری انجام می‌شوند که این موضوع بهبود تجربه کاربری را نیز به همراه دارد.

با ارائه راهکارهای بهینه‌سازی، به ارتقای عملکرد شبکه Ethereum و حل برخی از مشکلات آن متمرکز است. این تلاش به‌منظور افزایش پذیرش و کاربرد بلاکچین در زمینه‌های مختلف است.

ویژگی ارز اپتیمیسم

آینده ارز OP، روشن یا نامشخص؟!

آینده ارز OP روشن به نظر می‌رسد. این شبکه مزایای قابل توجهی نسبت به شبکه اتریوم دارد. برای مثال  Optimism می‌تواند تراکنش‌های بیشتری را در مقایسه با شبکه اتریوم پردازش کند. همچنین کارمزد تراکنش‌ها در Optimism به طور قابل‌توجهی پایین‌تر از شبکه اتریوم است.

ضمن اینکه تراکنش‌ها در Optimism بسیار سریع‌تر از شبکه اتریوم انجام می‌شوند، درعین‌حال که این ارز از امنیت شبکه اتریوم استفاده می‌کند. به‌طورکلی نکاتی که ممکن است بر آینده ارز OP تأثیرگذار باشند، عبارتند از:

 • توسعه و بهره‌مندی از تکنولوژی: اپتیمیسم به‌منظور بهبود مقیاس‌پذیری و کارایی شبکه Ethereum ایجاد شده است. توسعه و بهبود تکنولوژی این پروژه می‌تواند تأثیر مستقیمی بر موفقیت آینده ارز OP داشته باشد.
 • پذیرش توسط جامعه: موفقیت یک پروژه ارز دیجیتال نه تنها به تکنولوژی آن بستگی دارد؛ بلکه از تعامل و پذیرش اجتماعی نیز تأثیرپذیر است. اگر اپتیمیسم توانسته باشد جامعه را به خود جلب کرده و پشتوانه کافی را ایجاد کند، احتمال موفقیت آن بالاتر است.
 • رقابت در بازار: باتوجه‌به اینکه فضای ارزهای دیجیتال پر از رقباست، رقابت در بازار و توانایی اپتیمیسم در حفظ جایگاه و جلب توجه کاربران می‌تواند نقش مهمی در آینده آن داشته باشد.
 • تغییرات در تحولات قانونی: تحولات قانونی و تنظیمات حکومتی می‌توانند تأثیر زیادی بر آینده ارزهای دیجیتال داشته باشند. تغییرات در تفسیرها و استفاده از ارزهای دیجیتال در سطح دولتی می‌توانند روند پیشروی را تحت تأثیر قرار دهند.

باید اضافه کرد که Optimism در حال توسعه و بهبود مستمر است. این شبکه در حال حاضر از تعدادی از برنامه‌های DeFi پشتیبانی می‌کند و انتظار می‌رود که در آینده شاهد افزایش تعداد این برنامه‌ها باشیم.

در این مورد بخوانید: بهترین سایت ها برای استخراج ابری اتریوم رایگان: آپدیت 2024

خلاصه آینده ارز OPبا اینوکس

در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اینوکس پیش بینی قیمت اپتیمیسم در سال های 2024 تا 2030 را به طور کامل با شما کردیم. با وجود تمامی تحلیل‌های موجود، توجه داشته باشید که اینها تنها پیش‌بینی‌ از آینده ارز OP و قیمت احتمالی این رمزارز محسوب می‌شوند و قیمت واقعی اپتیمیسم در سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین قبل از هرگونه تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری، بررسی نمودارهای قیمت و شاخص‌های فنی در پیش‌بینی روندهای آینده اهمیت دارد.

همچنین باید عوامل اقتصادی و اجتماعی که می‌توانند بر قیمت اپتیمیسم تأثیر بگذارند را مورد توجه قرار داد. ضمن اینکه به‌روزرسانی‌های مربوط به اپتیمیسم و ​​فضای ارزهای دیجیتال را دنبال کرده و نظرات تحلیلگران و متخصصان ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرید.

سؤالات متداول

قیمت ارز OP در سال 2025 چقدر خواهد بود؟

بر اساس پیش‌بینی‌ها میانگین قیمت این رمزارز تا پایان سال 2025، ممکن است حدود ۷.۵۶ دلار آمریکا باشد.

آیا خرید ارز دیجیتال اپتیمیسم سرمایه‌گذاری خوبی است؟

باتوجه‌به تاریخچه قیمت و روند توسعه این پروژه، تحلیل‌گران آینده روبه‌رشدی را برای رمزارز OP پیش‌بینی کرده‌اند. بااین‌حال به یاد داشته باشید که روندهای قیمتی این ارز دیجیتال می‌تواند مسیر متفاوتی را طی نماید.

قیمت ارز اپتیمیسم تا سال 2030 چقدر خواهد بود؟

بر اساس کارشناسان بازار کریپتوکارنسی، قیمت ارز OP می‌تواند تا پایان سال 2030، به میانگین ۴۸.۰۱ دلار برسد.

منبع
changelly

تحریریه اینوکس

تیم تحریریه اینوکس، متشکل از متخصصان و نویسندگان با سابقه در حوزه کریپتو و ترید سعی می‌کند مفاهیم و اخبار روز ارزهای دیجیتال را با کیفیت بالا در اختیار شما قرار دهد و پاسخگوی سوالات شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا