ارزهای دیجیتال

شت کوین های آینده دار یا انفجاری کدامند؟ بهترین شت کوین‌ 2023

شت کوین رمزارزهایی هستند که برنامه خاصی برای بهینه‌سازی و کاربردهای روزمره ندارند و تنها به عنوان یک دارایی در صنعت بلاکچین استفاده می‌شوند. در این مقاله اینوکس به معروف‌ترین پروژه‌های شت کوینی اشاره می‌کنیم و به بررسی شت کوین های آینده دار و همچنین شت کوین های انفجاری می‌پردازیم.

بررسی بهترین شت کوین 2023 برای سرمایه‌گذاری

به طور کلی شت کوین های آینده دار که پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری دارند شامل موارد زیر هستند:

بررسی بهترین شت کوین 2023 برای سرمایه‌گذاری
بررسی بهترین شت کوین 2023 برای سرمایه‌گذاری

1. Tamadoge (TAMA) – شت کوینی با 19 میلیون دلار پیش‌فروش کامل

تامادوج یک گزینه جدید و جذاب در بازار شت کوین به حساب می‌آید و قابلیت‌های خوب خود را نشان داده است. پس از کسب موفقیت در پیش‌ فروش 19 میلیون دلاری خود در کمتر از 8 هفته، این رمزارز به محبوبیت زیادی دست یافت.


با وجود حاکم بودن احساسات نزولی در بازار، بسیاری از سرمایه‌گذاران و حتی وال‌های کریپتو در آخرین ساعات قبل از اتمام پیش‌فروش، به Tamadoge هجوم آوردند.

تاماورس (Tamaverse) که پروژه بسط یافته تامادوج است، نوعی بازی با ماهیت کسب درآمد (P2E) است که بازیکنان برای نظافت حیوانات خانگی خود پاداش دریافت می‌کنند. بازیکنان، حیوانات خانگی دیجیتالی را تغذیه، ورزش و پرورش می‌دهند تا در نهایت در یک جدول تحت عنوان جدول امتیازات لیست شوند. پاداشی که به بازیکنان در این پلتفرم داده می‌شود از توکن‌های TAMA است که قابلیت مبادله با ارزهای فیات را دارا است.


یک قابلیت فوق‌العاده تامادوج، تورم‌زدایی آن است. این همان عاملی است که برگ برنده تامادوج در برابر دیگر شت کوین‌ها محسوب می‌شود. از تاما، تنها 2 میلیارد سکه در دسترس خواهد بود و توسعه‌دهندگان قصد دارند 5 درصد از توکن‌های خرج شده را بسوزانند. این توکن‌سوزی به بالاتر رفتن ارزش تاما کمک قابل توجهی می‌کند.

2. Dogecoin (DOGE) – معروف‌ترین میم‌کوین

بی‌شک دوج کوین یکی از برترین شت کوین‌های بازار ارزهای دیجیتال از جمله شت کوین های انفجاری است. در زمان ساخت آن کمتر کسی فکرش را می‌کرد که این میم کوین به چنین موفقیت‌هایی برسد. در اصل دوج تنها با هدف تمسخر ارزهای دیجیتال و به عنوان یک رمزارز شوخی ساخته شد.

دوج-کوین-یکی-از-برترین-شت-کوین‌های-بازار-ارزهای-دیجیتال

در این رابطه بخوانید : دوج کوین چیست؟ آشنایی با شت‌کوین معروف دنیای کریپتو کارنسی

دوج کوین تا قبل از رشد چشمگیر ارزهای دیجیتال در سال 2021 گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه ارزهای دیجیتال نبود. پس از حمایت‌های مستمر ایلان ماسک در رسانه‌های اجتماعی بود که دوج توانست محبوبیت زیادی به عنوان یک هدف سرمایه‌گذاری کسب کند. افرادی که پیش از افزایش قیمت قابل توجه دوج آن را خریداری کرده بودند، بازدهی بیش از 10000 درصدی را تجربه کردند. همین روند بسیاری از افراد را به این واداشته تا فکر کنند آیا زمان خرید این رمزارز به سر رسیده است؟

با تمام این تفاسیر، دوج کوین از زمان اوج خود یعنی رقم 0.71 دلار که در ماه می به ثبت رسیده بود، چیزی نزدیک به 90 درصد از ارزش خود را از دست داده است. این افت قیمت زیاد روی خیلی از سرمایه‌گذاران تاثیر نگذاشته و آن‌ها معتقدند که دوج به روزهای اوج خود بازمی‌گردد. همین موضوع دوج کوین را به یکی از شت کوین های آینده دار تبدیل کرده است.


دوج کوین، نسبت به بیت کوین برتری‌هایی دارد از جمله این که استخراج آن سریع‌تر و کارآمدتر است و همچنین به دلیل عدم محدودیت کوین‌ها، می‌تواند یک دارایی مناسب برای مبادله باشد.

3. شیبا اینو (SHIB) – بزرگترین خطر برای دوج کوین

از شیبا اینو به عنوان قاتل دوج کوین نام برده می‌شود. این لقبی است که در زمان ساخت، این میم کوین برای خود انتخاب کرد تا جای دوج را بگیرد.


شت کوین شیبا از همان اول، حمایت‌های خوبی را دریافت نکرد و جامعه کریپتو چندان روی خوشی به آن نشان نداد. اما با گذشت زمان کوتاهی حمایت‌ها از شیبا افزایش یافت و این شت کوین موفقیت‌های زیادی کسب کرد، به گونه‌ای که تا نزدیکی‌های دوج کوین (از نظر ارزش بازار) رسید.

شیبا اینو پس از اینکه نامش در شبکه‌های اجتماعی ترند شد، رشد هزار درصدی را در ماه اکتبر 2021 تجربه کرد و در جمع شت کوین های انفجاری و بهترین شت کوین 2023 قرار گرفت. شیبا اینو پس از یک رشد قابل توجه، با به هم ریختن شرایط و همچنین کاهش تمرکز از روی شیبا، کاهش قیمت 90 درصدی را تجربه کرد.

موضوعی که شاید جالب باشد، عقیده بخشی از جامعه کریپتو نسبت به شیبا در زمان معروف شدنش بود. بخشی از جامعه ارزهای دیجیتال با توجه به شباهت‌های لوگوی دوج و شیبا، پیوستگی بین آن‌ها متصور بودند.


اما این سوال مطرح می‌شود که آیا شیبا اینو سرمایه‌گذاری خوبی در سال 2023 است؟ این پروژه در تلاش است تا از برچسب میم کوین خود فاصله بگیرد و به یک ارز دیجیتال سودده در ابعاد شبکه بلاکچینی تبدیل شود. در اصل با این روند تلاش می‌کند تا سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در یک پروژه قدرتمند متقاعد کند. این شت کوین که از شت کوین های آینده دار محسوب می‌شود باید تمام پس‌زمینه‌های فکری منفی نسبت به خود را پاک کند.

4. Safemoon Inu (SMI) – یک پروژه متاورسی مبتنی بر تقسیم جوایز

یکی دیگر از شت کوین های آینده دار، سیف مون است. شت کوینی که ادعا می‌کند برای سفر به ماه طراحی شده است. این رمزارز کمی با دوج کوین متفاوت است چرا که 2٪ از هر تراکنش را بین دارندگان توزیع می‌کند.

شت کوین های انفجاری

این پلتفرم قصد دارد با ورود به دنیای متاورس و ارائه یک بازی P2E metaverse توسعه یابد. با این کار قصد دارد تا پاداش‌های بیشتری برای دارندگان توکن SMI فراهم کند. کاربران پلتفرم قابلیت مانور بالایی دارند و قادر خواهند بود تا NFT ها را به هر شکلی معامله کنند.


Safemoon Inu آیتم‌های توکن درون بازی را در بلاک چین پلیگان ذخیره می‌کند. همچنین این پروژه، به بازیکنان این امکان را می‌دهد که از آنها در بازی‌ها استفاده کنند. به نظر می‌رسد که بازی‌های بیشتری در آینده بر روی این پلتفرم منتشر خواهند شد.

5. Floki Inu (FLOKI) – SHIB-community Inspired Meme Coin _ شت کوینی که پیرو راه دوج و شیبا است

آن طور که به نظر می‌رسد، گفته‌های ایلان ماسک درباره سگ‌هایش هم می‌تواند تغییرات چشمگیری در بازار رمزارزها اعمال کند. معروف شدن این پروژه برمی‌گردد به زمانی که ایلان ماسک تصویری از سگ خود در توییتر منتشر کرد و درباره نامگذاری آن با عبارت «فلوکی» سخن گفت.

این بازی متاورسی یک کالج آنلاین مخصوص آموزش‌های مبتنی بر کریپتو دارد و ادعا می‌کند که سود واقعی را به جامعه استفاده کننده از خود می‌بخشد. این در حالی است که از چگونگی انجام این روند سخنی نمی‌گوید. دیگر پیشنهادات این پلتفرم شامل FLOKI DEFI و FLOKIPLACES است و به زودی NFT و فروشگاهی برای آن راه‌اندازی خواهد شد.

ماهیت یک شت کوین چیست؟

شت کوین‌ها عموما کاربرد خاصی ندارند و تنها نوعی دارایی خام به حساب می‌آیند. اگر به رمزارزهای دیگر نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که همه آن‌ها تقریبا در جهت حل یک معضل راهکاری ارائه کرده‌اند یا قابلیت‌های خاصی به شبکه اضافه کرده‌اند. (مانند مقیاس‌پذیری بیشتر و …) حال آن که شت کوین‌ها چنین قابلیتی ندارند و بیشتر روی موضوعات جانبی و تبلیغاتی تمرکز دارند. این نوع از دارایی‌ها ممکن است در شبکه‌های بلاکچینی به شکل یک میم کوین باشند که امتیاز مطرح شدن این شت کوین‌ها بیشتر تحت تاثیر تبلیغات قرار دارد. هرچه افراد مشهورتری میم کوین‌ها را تبلیغ کنند، شانس موفقیت بیشتری خواهند داشت.


شت کوین‌ها به طور معمول ارزش بازار پایینی دارند اما عرضه آن‌ها در ابعاد بسیار بالاتری انجام می‌شود. برخی از شت کوین‌ها با استفاده از روش توکن‌سوزی به دنبال کاهش تورم هستند که این می‌تواند باعث تمایز یک شت کوین نسبت به بقیه شود.

آیا سرمایه‌گذاری در شت کوین‌ها سودده است؟

آیا-سرمایه‌گذاری-در-شت-کوین‌ها-سودده-است

جواب این سوال کاملا وابسته به اهداف سرمایه‌گذاران در بازار کریپتو است. اگر شت کوین‌ها با نوع نوسانات و برنامه‌هایشان بتوانند نظر سرمایه‌گذاران را نسبت به خود جلب کنند، این نوع از دارایی‌ها نیز می‌تواند حتی سودده تر از دیگر ارزهای دیجیتال باشد. بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که چندین عنصر را ذکر کنیم که به نفع یک شت کوین است.

حمایت جامعه

یکی از دلایل مهمی که شت کوین‌هایی همچون دوج (DOGE) و شیبا (SHIB) چنین رشد عجیبی داشتند، بی‌شک حمایت جامعه کریپتوکارنسی بود.


از زمانی که دو میم کوین شیبا و دوج کوین با حمایت‌های گسترده توانستند ارزش بازار خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهند، دیگر میم کوین‌ها هم از حمایت‌های مردمی برای مطرح کردن خود استفاده کردند.

اعتبار گرفتن از افراد مشهور

اگر به تاریخچه بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و به طور کلی رمزارزهای معروف و قدیمی بازار نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که نقش افراد مشهور در ارتقا آن‌ها قابل توجه بوده است. شاید از روز اول کسی آشنایی خاصی با مقوله‌ای به نام دارایی‌های دیجیتال نداشت و حتی بسیاری نام بیت کوین را هم نشنیده بودند. بازار ارزهای دیجیتال با سرمایه‌گذاری افراد معروفی همچون ایلان ماسک، لیونل مسی، اسنوپ داگ و … کم کم و در طول زمان به عموم مردم شناسانده شد. شت کوین‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و افراد معروف در شناساندن آن‌ها به مردم نقش حیاتی دارند.

سخن پایانی

در این مقاله از اینوکس به بررسی معروف‌ترین و پرپتانسیل ترین شت کوین‌های بازار پرداختیم و درباره روند رشد آن‌ها مطالبی ذکر کردیم. شت کوین‌ها رفته رفته در بین دیگر ارزهای دیجیتال جا باز می‌کنند و قابلیت‌های خود را نشان می‌دهند. حال آن که بسیاری از فعالان حوزه کریپتو به شت کوین های آینده دار امید دارند. اگر علاقه‌مند به سرمایه گذاری در بازار شت کوین‌ها هستید، باید بدانید در مسیر پر ریسکی قدم می‌گذارید؛ پس لازم است قبل از ورود، دانش و آگاهی لازم از روند قیمتی و دیگر موارد این بازار، بدست آورید تا ریسک سرمایه خود را تا حد قابل قبول کاهش دهید.

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا