تحلیل و سرمایه گذاری

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در 1402

امروزه با گسترش ارزهای دیجیتال، اکثر افراد به سرمایه‌گذاری در این بازار روی آورده‌اند. با توجه به اینکه ارزهای زیادی در بازار وجود دارد، سوالی که شاید اکثر افراد با آن مواجه شوند این است که بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت کدام است. نمی‌توان با قطعیت گفت چه ارزی بهتر است؛ زیرا این امر به عوامل زیادی بستگی دارد و باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. در این مقاله از اینوکس، با ما همراه شوید تا به بررسی عوامل موثر در انتخاب مناسب‌ترین ارز دیجیتال و معرفی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت بپردازیم.

فهرست موضوعات مقاله

مزایای سرمایه گذاری بلند مدت در کریپتوکارنسی

کسانی که دارایی کریپتو خود را به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌بینند برای چندین سال آن را نگه می‌دارند تا بازده درآمدی خود را افزایش دهند. اگر تصور یک رشد انفجاری در فناوری‌های بلاکچینی را دارید سرمایه‌گذاری در کریپتو برای درازمدت می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

البته بسیار مهم است که این نکته را درنظر داشته باشید که بازار کریپتو خطرات و ریسک‌هایی به همراه دارد. قبل از ورود به فضای ارزهای دیجیتال، باید بدانید که پولی که به سختی به دست آورده‌اید را کجا سرمایه‌گذاری می‌کنید. البته سرمایه‌گذاری بلند مدت مزایای زیادی دارد که شامل موارد زیر است:

 • ایجاد استقلال مالی و شکست تورم
 • بازار رو به رشد فناوری بلاکچین
 • هر چه در دراز مدت کاربران بیشتری داشته باشد، احتمال افزایش ارزش آن بیشتر می‌شود.
 • امکان کنترل مستقیم بر سبد دارایی، این به معنای کارمزد کمتر و دسترسی بهتر به سرمایه‌گذاری شما است.

ارزهای دیجیتال دارایی‌های بسیار نوسانی هستند. همانطور که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال می‌تواند یکی از راه‌های کسب سود سریع باشد، ارزش سبد سرمایه‌گذاری شما می‌تواند در کمتر از یک روز کاهش یابد.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

عوامل زیادی در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت وجود دارند که لازم است به آن‌ها توجه کنید. در ادامه فاکتورهای مهم برای انتخاب یک ارز را به شما معرفی می‌کنیم.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری
عوامل تاثیرگذار در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

بررسی وایت پیپر ارز دیجیتال

وایت پیپر (Whitepaper) یک گزارش کامل و جامع در هر موضوع خاص است که با طرح مسئله، راه حلی برای آن ارائه می‌دهد. این گزارش باعث می‌شود افراد درباره یک موضوع اطلاعات کسب کنند و درباره آن تصمیم بگیرند. وایت پپیرها تنها در حوزه ارز دیجیتال به کار نمی‌روند و مسائل مختلف را در برمی‌گیرند؛ اما امروزه در حوزه ارز دیجیتال کاربرد فراوانی دارند و ممکن است اسم آن را زیاد بشنوید. در وایت پیپرها، مواردی نظیر فلسفه ایجاد ارز، مزایا و معایب آن و چگونگی تایید تراکنش‌ها بیان می‌شود.

میزان ریسک‌پذیری شما

اینکه میزان ریسک‌پذیری شما چقدر است تاثیر زیادی بر انتخاب ارز دیجیتال دارد؛ زیرا ارزهای دیجیتال با کاهش و افزایش روبه‌رو می شوند و ممکن است کلا سقوط کنند. اگر قصد سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را دارید باید ریسک‌پذیر باشید.

علت خرید ارز دیجیتال

یکی از مواردی که پیش از خرید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت باید به آن توجه داشته باشید این است که چرا ارز دیجیتال می‌‌خرید و چه انتظاری از ارز خریداری شده دارید؛ بر این اساس بهتر می‌توانید برای انتخاب ارز تصمیم بگیرید. به دلیل وجود فناوری بلاکچین، ارزش بلندمدتی برای ارزهای دیجیتال وجود دارد. این موضوع سرمایه‌گذاری بلندمدت در کریپتو را به سرمایه‌گذاری روی جواهرات یک تاج که بلاکچین است تشبیه کرده‌اند.

ارزش بازار ارز دیجیتال

پیش از تصمیم‌گیری برای خرید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت باید از میزان خرید و فروش آن آگاهی پیدا کنید. ارزش بازار یا مارکت کپ، وسعت معامله‌های ارز دیجیتال را نشان می‌دهد و به شما در یک تصمیم‌گیری هوشمندانه کمک می‌کند. نحوه محاسبه ارزش بازار به این صورت است: قیمت فعلی ارز دیجیتال ضرب در تعداد کل ارزهای در گردش. بهتر است ارزهایی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که مارکت کپ بالایی دارند.

پیش از تصمیم‌گیری برای خرید هر ارز باید از میزان خرید و فروش آن آگاهی پیدا کنید. ارزش بازار یا مارکت کپ، وسعت معامله‌های ارز دیجیتال را نشان می‌دهد و به شما در یک تصمیم‌گیری هوشمندانه کمک می‌کند. نحوه محاسبه ارزش بازار به این صورت است: قیمت فعلی ارز دیجیتال ضرب در تعداد کل ارزهای در گردش. بهتر است ارزهایی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که مارکت کپ بالایی دارند.

حجم در گردش ارز دیجیتال

یکی دیگر از فاکتورهای اصلی برای انتخاب ارز دیجیتال، حجم در گردش است. هرچه یک ارز دیجیتال از حجم در گردش بیشتری برخوردار باشد، انتخاب مناسب‌تری برای بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت خواهد بود.

حداکثر عرضه ارز دیجیتال

منظور از حداکثر عرضه، تعداد ارز دیجیتالی است که وارد بازار می‌شود. اطلاع از حداکثر عرضه به شما در شناخت چشم انداز آینده یک ارز کمک می‌کند.

طول عمر ارز دیجیتال

هرچه مدت حضور یک ارز دیجیتال در بازار بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توان به آن اعتماد کرد. به عبارت دیگر طول عمر بیشتر یک ارز، اصالت و امنیت آن را نشان می‌دهد. البته قیمت ارزهایی که جدید وارد بازار می شوند در صورت ارزشمند بودن و میزان تقاضا برای آن، به مرور زمان افزایش خواهد یافت و می‌توان به عنوان سرمایه گذاری روی آن حساب باز کرد.

کاربردی بودن ارز دیجیتال

برای ماندگار شدن یک ارز دیجیتال، کاربردی بودن آن مهم است. به عنوان مثال، اتریوم یک رمز ارز با کاربرد فراوا‌ن است که اکثر ارز دیجیتال‌های جدید بر روی شبکه آن ایجاد می‌شوند. برخی دیگر از ارزهای دیجیتال در بازی‌های کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کیف پول ارز دیجیتال

یک ارز دیجیتال خاص ممکن است توسط همه کیف‌های پول پشتیبانی نشود. به همین علت حتما پیش از خرید بررسی کنید که ارز دیجیتال مورد نظر شما، توسط کدام کیف پول پشتیبانی می‌شود.

معرفی چند مورد از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

بیت‌کوین به دلیل پذیرش گسترده و سابقه قوی آن به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت در نظر گرفته می‌شود. سایر رمزارزها با پتانسیل بلندمدت امیدوارکننده شامل ارزهای دیجیتال با ارزش بالا مانند اتریوم، بایننس کوین، و کاردانو، کوین‌های DeFi و توکن‌های حریم خصوصی باشند که موارد استفاده زیادی دارند . در ادامه به معرفی چند مورد از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت می‌پردازیم:

1. بیت کوین؛ بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت

یکی از معروف‌ترین و بهترین ارزهای دیجیتال، بیت کوین است که در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاموتا ایجاد شد. بیت کوین مانند دیگر ارزهای دیجیتال روی یک بلاکچین اجرا می‌شود و یکی از امن ترین ارزهای دیجیتال است که به راحتی نمی‌توان آن را سرقت کرد.
پس از اینکه بیت کوین به یک نام شناخته شده تبدیل شد، قیمت آن به شدت افزایش پیدا کرد. در ماه می ۲۰۱۶ قیمت این ارز ۵۰۰ دلار بود؛ در حالی که در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ با رشد ۳۳۵۳ درصدی، قیمت بیت کوین به ۱۷۲۶۶ دلار رسید و در ماه جوی به بیش از 30هزار دلار سعود کرد.
بیت کوین در سال‌های گذشته با چالش‌های فراوانی روبه‌رو شده بود و سقوط‌های زیادی را پشت سر گذاشته است؛ اما هر بار توانسته است برگردد و خودش را در صدر ارزهای دیجیتال قرار دهد.

معرفی چند مورد از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

چرا بیت کوین سرمایه گذاری خوبی برای بلندمدت است؟

سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یک تلاش پرسود برای کسانی است که به دنبال به حداکثر رساندن بازده سرمایه خود هستند. قیمت این ارز بسیار ناپایدار است، بدین ترتیب با در نظر داشتن روندهای صعودی و نزولی آن می‌توان از ترید آن سود زیادی بدست آورد. اگرچه نگهداری آن در بلندمدت نیز یکی دیگر از راه‌های سودهی این ارز است.

بیت کوین؛ بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

در این مورد بخوانید: آینده بیت کوین، پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۲

2. اتریوم، دومین ارز برتر برای سرمایه‌گذاری بلندمدت

اتریوم، یکی دیگر از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت است که کاربردهای فروانی دارد و با ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز، باعث جذب کاربران زیادی شده است. پس از بیت کوین، اتریوم در رتبه دوم ارزهای دیجیتال قرار دارد و می‌توان آینده درخشانی را برای آن در نظر گرفت. ارتقای اخیر اتریوم باعث تبدیل پروتکل اثبات کار به پروتکل اثبات سهام شده است و می تواند به بهبود مقیاس پذیری، امنیت و پایداری شبکه کمک کند.
اتریوم نیز از زمان ایجاد، رشد زیادی را تجربه کرده است. به طوری که قیمت این ارز در آوریل ۲۰۱۶، حدود ۱۱ دلار بود و این قیمت در ژانویه ۲۰۲۳ به ۱۳۳۱ دلار رسید و این به معنی آن است که قیمت آن ۱۱۹۹۶ درصد افزایش داشته است.

چرا اتریوم سرمایه گذاری خوبی برای بلندمدت است؟

پتانسیل اتریوم برای نوآوری آن را به یک سرمایه‌گذاری ایده‌آل تبدیل کرده است. این پلتفرم همیشه در حال پیشرفت است و به‌روزرسانی‌ها و اصلاحات برای بهبود ویژگی‌های آن وجود دارد. این پلتفرم محیطی عالی برای توسعه‌دهندگان جهت ایجاد قراردادهای هوشمند و DApp‌های جدید به‌وجود آورده است.

در این مورد بخوانید: آینده اتریوم: پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰

اتریوم، دومین ارز برتر برای سرمایه‌گذاری بلندمدت

3. پولکادات، بهترین رمزارز وب 3.0 برای خرید

پولکادات جزو نسل جدید شبکه بلاکچین است که باعث اتصال بلاکچین‌های متعدد به شبکه می‌شود. امکان انتقال بلاکچین‌های مختلف در این شبکه وجود دارد و از چند زنجیره توسط شبکه پشتیبانی می‌کند. هدف پولکادات، برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری و انزوا است و تمرکز آن بر روی انتقال ارزهای دیجیتال و امنیت مشترک بلاکچین‌ها است؛ از این رو می‌توان پولکادات را یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت دانست.

چرا پولکادات سرمایه گذاری خوبی برای بلندمدت است؟

همانطور که می دانیم، پولکادوت جزو 20 ارز برتر پتانسل رشد زیادی از خود نشان داده است. پولکادوت (DOT) دارای شتاب است و می‌تواند در جریانات نقدینگی بالا رشد کند.

پولکادات، بهترین رمزارز وب 3.0 برای خرید

4. تتر، استیبل کوین برتر

برخلاف برخی از ارزهای دیجیتال، تتر یک استیبل کوین است و این به معنای آن است که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. این ارز، یکی از محبوب‌ترین استیبل کوین‌های بازار دیجیتال است که به تامین نقدینگی و کمتر شدن ضرر کابران در مقابل نوسانات بازار کمک زیادی می‌کند. سرمایه‌گذاران می‌توانند برای فرار از بازارهای نزولی و بدون تبدیل سرمایه خود به فیات، از ارز تتر استفاده کنند.

چرا تتر سرمایه گذاری خوبی برای بلندمدت است؟

مهم‌ترین دلیل سرمایه‌گذاری روی تتر حفاظت از ارزش پول در برابر نوسانات بازار و قیمت دلار است. علاوه بر این خرید تتر به بهبود نقدینگی در دنیای کریپتوکارنسی، تسهیل معاملات و ایجاد ثبات در دنیای رمزارزها کمک می‌کند.

تتر، استیبل کوین برتر

5. بایننس کوین، رمز ارز کاربردی برتر

بایننس کوین، یکی از کم‌ریسک‌ترین ارزهای دیجیتال است که قیمت آن با عملکرد صرافی بایننس ارتباط مستقیمی دارد. در طول سال‌های اخیر، عملکرد هوشمندانه این صرافی، آن را جزو عناصر جداناپذیر بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است. قیمت بایننس کوین در سال ۲۰۱۷ تنها 0,10 بود و در اپریل ۲۰۲۳ قیمت آن تا ۳۴۸ دلار افزایش داشت.

بایننس کوین ایجاد شده است تا اطمینان حاصل شود که کاربران از تجربه خود در هنگام ترید، استیک و وام‌دهی در صرافی بایننس بیشترین بهره را ببرند. نگه داشتن توکن‌های BNB به معامله‌گران امکان دسترسی به تخفیف کارمزد هنگام انجام معاملات را می‌دهد.

چرا بایننس کوین سرمایه‌گذاری خوبی برای بلندمدت است؟

دلایل مختلفی برای سرمایه‌گذاری روی بایننس کوین وجود دارد. یکی از دلایل کاربرد آن در اکوسیستم بایننس است. همانطور که بایننس به رشد و گسترش خدمات خود ادامه می‌دهد، تقاضا برای BNB ممکن است افزایش یابد و به طور بالقوه ارزش آن را افزایش دهد.

در این مورد بخوانید: آینده بایننس کوین: پیش بینی قیمت بایننس کوین در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰

بایننس کوین،یکی از بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلندمدت

6. ریپل

XRP که با نام ریپل نیز شناخته می‌شود یکی از ارزهای پرحاشیه در بازار است؛ اما با این وجود در رتبه ششم ارزهای با ارزش ایستاده است. هدف ریپل با سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است و می‌خواهد با همکاری بانک‌های مختلف جهان، اجازه انتقال پول را به صورت آنی و مرزی بدهد.
در آغاز سال ۲۰۱۷ قیمت ریپل 0,006 بود که در ژانویه ۲۰۲۳ قیمت آن به 0,35 رسید و چیزی حدود ۵۷۱۵ درصد رشد داشته است.

7. کاردانو، بهترین رقیب اتریوم

کاردانو جزو ارزهای نسل سوم است که در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک پروژه برای تغییر و تحول شیوه‌های ارز دیجیتال راه اندازی شد. این ارز به عنوان یک ارز نسل سوم، از امنیت و پایداری بیشتری برخوردار است و مزایای بیشتری نسبت سایر ارزها دارد. در حالی که قبل از مرج، اتریوم از پروتکل اثبات کار قدیمی‌تری برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کرد، پروتکل اثبات سهام کاردانو عملکرد مشابهی داشت، اما سریع‌تر، ارزان‌تر و کارآمدتر بود.

این ارز در مقایسه با سایر ارزها رشد کمتری داشته است. در سال ۲۰۱۷ قیمت این ارز 0,02 دلار بود که قیمت آن ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ به 0,32 رسیده است و رشد آن تنها ۱۴۸۳ درصد بوده است.

چرا کاردانو سرمایه‌گذاری خوبی برای بلندمدت است؟

کاردانو به دلایل متعدد یکی از بهترین ارزها برای سرمایه گذاری بلند مدت است. این ارز با تیم توسعه و جامعه با تجربه، همراه با نقشه راه مشخص دارای برنامه‌های بلندپروازانه است، این پتانسیل را دارد که در سال‌های آینده یکی از پلتفرم‌های پیشرو بلاکچین باشد. تمرکز سیستم آن بر پایداری و مقیاس‌پذیری است، این دو، از ویژگی‌های ضروری برای موفقیت‌های بلندمدت هستند. علاوه بر این، رشد ADA در سال‌های اخیر توجه سرمایه‌گذاران نهادی و همچنین موسسات مالی بزرگ را به خود جلب کرده است که می‌تواند تقاضای آن را در آینده افزایش دهد.

در این رابطه بخوانید: آینده کاردانو: پیش بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰

کاردانو، یکی از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

8. چین لینک، یکی ارز بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت

یکی از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت چین لینک است که توانسته در مدت زمان کم خود را در رده‌های بالای ارزهای دیجیتال جای دهد. این ارز در سال ۲۰۱۴ ایجاد شد؛ اما در سال ۲۰۱۷ به بهره‌برداری رسید. این شبکه ابتدا به عنوان یک سیستم اوراکلی طراحی شده بود و اطلاعات ورودی را اعتبارسنجی می‌کرد. اوراکل یک نرم افزار معروف است که در نقش یک واسط، باعث ترجمه داده‌های انتقال واقعی به قراردادهای هوشمند روی بلاک‌چین‌ها است. توکن آن که تحت نماد LINK معامله می‌شود، تراکنش‌ها را در شبکه تسهیل می‌کند.

چرا چین لینک سرمایه‌گذاری خوبی برای بلندمدت است؟

چین‌لینک عملکرد و زیرساخت بلاکچین‌های جهان را گسترش می‌دهد و سطح جدیدی از انعطاف پذیری را در اختیار توسعه‌دهندگان صنعت کریپتو قرار می‌دهد. به این دلایل و موارد دیگر، این ارز همچنان یکی از داغ‌ترین کوین‌ها در بازار است.

دراین مورد بخوانید: ۱۰ بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه و ترید در ۱۴۰۲

اقدامات مهم برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

هنگام خرید ارز دیجیتال، لازم است اقدامات زیر را رعایت کنید.

داشتن استراتژی مناسب

داشتن هدف و استراتژی در موفقیت شما تاثیر زیادی دارد. پس بدون استراتژی وارد این بازار نشوید.

مدریت ریسک

یک محدوده برای سرمایه گذاری تعیین کرده و سعی کنید به آن پایبند بمایند. از سرمایه گذاری پولی که ترس از دست دادن آن را دارید خودداری ورزید.

ورود و خروج در زمان مناسب

حتی اگر بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت را پیدا کنید، اگر در زمان نامناسب اقدام به خرید آن کنید، دچار ضرر خواهید شد. خروج از بازار نیز دارای اهمیت فراوانی است و حتی تصمیم‌گیری برای خروج سخت‌تر است؛ زیرا مواردی مانند ترس یا طمع ممکن است باعث تردید شما شود.

داشتن سبد برنامه ریزی متنوع

یک جمله معروف وجود دارد که می‌گوید: « همه تخم‌ مرغ‌هایتان را در یک سبد قرار ندهید»
یکی از اصول مهم در سرمایه گذاری در بازار این است که همه پول خود را روی یک ارز قرار ندهید و روی ارزهای مختلفی سرمایه گذاری کنید. در این صورت اگر یک ارز با افت شدید قیمت مواجه شود، دچار زیان فراوان نمی‌شوید.

آگاهی از شت کوین‌ها

هر روز به ارزهایی که در بازار وجود دارند، افزوده می‌شود؛ اما همه ارزها، ارزش سرمایه گذاری ندارند. به کوین‌های بی ارزش که هیچ هدفی را دنبال نمی‌کنند، شت کوین (Shitcoin) گفته می‌شود. این اصطلاح درباره ارزهای بی ارزشی به کار می‌رود که نیازی به وجود آن‌ها نیست. پس لازم است پیش از خرید ارز، دقت داشته باشید که شت کوین نباشد.

توجه به نوسانات بازار

نوسانات قیمتی ارز، از جذابیت‌های بازار است که برخی از تریدرها از این راه سود زیادی کسب می‌کنند یا به اصطلاح بازار، نوسان‌گیری انجام می‌دهند.
همچنین لازم است نکات زیر را در خرید ارز رعایت کنید:

 • بیشتر از توان مالی خود سرمایه گذاری نکنید.
 • پایین بودن قیمت ارز دلیل قطعی برای خرید و سرمایه گذاری نیست.
 • هنگامی که قیمت ارز در بالاترین حد است، اقدام به خرید نکنید.
 • هیجان خود را کنترل نمایید.
 • با سرمایه گذاری کوچک شروع کنید.
 • پیش‌بینی هیچ فردی قاطع نیست.

بهترین ارز برای هولد چیست؟

بهترین ارزها برای هولد همان ارزهای برای سرمایه‌گذاری طولانی مدت هستند. از بین موارد بالا اکثر وبسایت‌های تحلیل ارز روی 5 ارز زیر اتفاق نظر دارند.

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Cardano (ADA)
 4. Polkadot (DOT)
 5. Chainlink (LINK)

سخن پایانی

امروزه ارزهای زیادی در بازار وجود دارند و نمی‌توان با قطعیت فراوان گفت کدام ارز بهتر است. شما باید با توجه به سرمایه و میزان ریسک‌پذیری خود، وارد این بازار شوید. نکات زیادی پیش از خرید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت وجود دارد که در این مقاله به آن پرداختیم. پیشنهاد می‌کنیم، همه گزارشات درباره ارز‌های دیجیتال را بخوانید و از نظرات افراد متخصص در این حوزه آگاه شوید؛ اما در نهایت خودتان انتخاب کنید چه ارزی را بخرید.

منبع
gobankingrates

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. به نظرم که کاردانو واقعا الکی معروف شده به خصوص که اصلا در آپدیت هاش خوب عمل نمیکنه و کاملا شوآف کرده. بین همه اینا به نظر خودم پولکادات از همه بهتره به خصوص با این سیستم پاراچین. واقعا حرف درست و حسابی برای گفتن داره
  خیلی خیلی خوشحالم اسم سولانا رو ننوشید. این شبکه اومده امنیت رو فدای سرعت کرده. با اینکه فوق العاده سریعه اما سرشار از حفره است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا